PPL oczekuje negocjacji z Ryanairem w Modlinie

14 marca 2022 13:05
Według Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” kluczem do rozwoju spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin jest zmiana modelu biznesowego.
Reklama
Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (PPL), Stanisław Wojtera, twierdzi, że zgoda na pozyskanie funduszów na rozbudowę portu lotniczego Warszawa-Modlin jest uzależniona od negocjacji zarządu z Ryanairem. Ten ostatni cieszy się od lat bardzo niskimi taryfami lotniskowymi, które zdaniem Wojtery stanowią drenaż finansów modlińskiej spółki.


Nowi szefowie lotniska w Nowym Dworze Mazowieckim pracują już ponad sześć miesięcy i na razie uporządkowali wieloletnie zaległości formalne. Głównym ich zadaniem, wyznaczonym przez udziałowców, jest jednak usprawnienie modelu biznesowego spółki, a to będzie możliwe tylko po rozmowach o opłatach pasażerskich z irlandzkim przewoźnikiem. Przypomnijmy, że Ryanair jest praktycznie jedynym klientem lotniczym modlińskiego portu.

Cały wywiad ze Stanisławem Wojterą, prezesem PPL, z którym rozmawiamy o trudnych prognozach, wynikach finansowych, Lotnisku Chopina, porcie w Radomiu, fuzji z Centralnym Portem Komunikacyjnym i o przyszłości Baltony ukaże się na naszych łamach jeszcze w tym tygodniu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy