Aerofłot naruszył blokadę przestrzeni powietrznej

1 marca 2022 09:41
Przedwczoraj (27.02) samolot Airbus A350-900 linii Aerofłot realizujący rejs SU111 z Miami w Stanach Zjednoczonych do Moskwy naruszył blokadę kanadyjskiej przestrzeni powietrznej. Maszyna wleciała nad Kanadę pięć godzin po wprowadzeniu zakazu pod pretekstem lotu humanitarnego.
Reklama
Nie tylko Unia Europejska zablokowała możliwość operowania rosyjskich samolotów w swojej przestrzeni powietrznej. Podobną decyzję podjęła m.in. Kanada, która wprowadziła przedwczoraj (27.02) zakaz startów, lądowań oraz przelotów nad kanadyjskim terytorium dla statków powietrznych zarejestrowanych w Rosji bądź wykorzystywanych przez Rosjan.


Zaledwie pięć godzin po wejściu w życie ograniczenia przestrzeni powietrznej nad Kanadą samolot Airbus A350-900 w malowaniu rosyjskiej linii Aerofłot złamał zakaz i intencjonalnie skorzystał z kanadyjskiego nieba. Maszyna realizowała ponad dziesięciogodzinną rotację SU111 z Miami w Stanach Zjednoczonych na moskiewskie lotnisko Szeremietiewo.

Kanadyjczycy potwierdzili, że doszło do incydentu, który będzie skrupulatnie wyjaśniony w najbliższych dniach. Piloci rejsu SU111 mieli naruszyć kanadyjską przestrzeń powietrzną pod pretekstem lotu humanitarnego. Władze w Ottawie zapewnili, że dokonają wszelkich starań, aby nie dochodziło do podobnych zdarzeń w przyszłości.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy