Amsterdam: Dziesiątki odwołanych lotów

31 stycznia 2022 08:30
Lotnisko w Amsterdamie nie przyjmie dzisiaj (31.01) kilkudziesięciu samolotów. Linie KLM odwołały przynajmniej osiemdziesiąt poniedziałkowych połączeń w związku z niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi, również z Polski.
Reklama
Królestwo Niderlandów mierzy się dzisiaj (31.01) z niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi. Królewski Niderlandzki Instytut Meteorologiczny (KNMI) wydał liczne ostrzeżenia w związku z sytuacją pogodową w kraju. Północne regiony Holandii zostały objęte kodem pomarańczowym, a reszta państwa kolorem żółtym. Niekorzystne warunki nie ominą rejonów amsterdamskiego lotniska, gdzie spodziewane są burze, silne opady deszczu oraz porywisty, sięgający nawet 120 kilometrów na godzinę wiatr. Już teraz wiadomo, że poniedziałkowa aura zakłóci funkcjonowanie Schiphol. Linie KLM odwołały przynajmniej osiemdziesiąt zaplanowanych na dzisiaj rotacji w trosce o bezpieczeństwo pasażerów.


Holendrzy spodziewają się wielu opóźnień i kolejnych odwołanych lotów szczególnie w godzinach porannych. Sytuacja ma ulec poprawie dopiero około południa. Zmiany obejmą także podróżnych wybierających się do Królestwa Niderlandów z Polski. Odwołane zostały niektóre rotacje do Amsterdamu m.in. z Warszawy, Krakowa oraz Gdańska. Pasażerowie, których połączenia nie odbędą się zgodnie z planem, otrzymają możliwość zmiany rezerwacji na następny lot.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy