Emirates przywraca wszystkie połączenia do USA

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
21 stycznia 2022 08:04
W wyniku opóźnień operatorów telekomunikacyjnych we wprowadzaniu sieci 5G na amerykańskich lotniskach, Federalna Administracja Lotnictwa USA (Federal Aviation Administration) i Boeing wydały oficjalne oświadczenie znoszące wcześniejsze ograniczenia ruchu lotniczego.
Reklama

Dzięki temu linie Emirates będą mogły bezpiecznie przywrócić do soboty swoją siatkę połączeń ze wszystkimi amerykańskimi miastami. Od 21 stycznia linie przywrócą loty Boeingiem 777 do Chicago, Dallas Fort Worth, Miami, Newark, Orlando i Seattle.

Połączenia Emirates do Los Angeles, JFK w Nowym Jorku i Waszyngtonu pozostają bez zmian. Loty do Bostonu, Houston i San Francisco, na których w dniach 20 i 21 stycznia linie tymczasowo wprowadziły samoloty A380, powrócą do wykorzystania Boeinga 777 w sobotę 22 stycznia.

Linie lotnicze wykorzystują również samoloty cargo Boeing 777 na trasach do Chicago, Houston, Los Angeles, Columbus i Aguadilla, przewożąc towary eksportowe i niezbędne produkty, takie jak żywność oraz ratujące życie leki.

Emirates stawiają bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, dlatego w związku z zaleceniami Federalnej Administracji Lotnictwa oraz Boeinga dotyczącymi możliwych zakłóceń między antenami 5G a systemami samolotów, na początku tego tygodnia linie zawiesiły niektóre połączenia w USA.

- Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem, dlatego nigdy nie będziemy ryzykować w tej kwestii. Z zadowoleniem przyjmujemy najnowszy komunikat, który umożliwia nam wznowienie połączeń do Stanów Zjednoczonych w celu obsługi podróżnych i ładunków cargo. Mamy jednak świadomość, że jest to tymczasowe wytchnienie i konieczne będzie wdrożenie długoterminowego rozwiązania. Linie Emirates nadal będą ściśle współpracować z producentami samolotów i odpowiednimi organami regulacyjnymi, aby zapewnić bezpieczeństwo i ciągłość usług – powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates.
Reklama
Tagi
emirates usa

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama