Norwegian: 6,1 mln pasażerów w 2021 roku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
10 stycznia 2022 09:25
Norweski przewoźnik podsumował ostatni miesiąc 2021 roku. Z oferty linii Norwegian skorzystało w grudniu 930 tys. pasażerów, co pozwoliło zamknąć cały miniony rok z liczbą 6,1 mln przewiezionych podróżnych.
Reklama
Pomimo zaostrzenia restrykcji wjazdowych do wielu krajów oraz zdecydowanego wzrostu zakażeń COVID-19, linie Norwegian mogą zaliczyć miniony miesiąc do udanych. Według grudniowego podsumowania, przewoźnik obsłużył 930 tys. pasażerów, czyli ponad siedmiokrotnie więcej niż w analogicznym okresie przed dwoma laty, gdy z oferty linii Norwegian skorzystało zaledwie 129 tys. podróżnych. To jednak wciąż niewiele w porównaniu z wynikiem odnotowanym przed pandemią. W grudniu 2019 roku aż 2,2 mln osób wybrało norweskiego przewoźnika.

Linia Norwegian postanowiła zrealizować niemal wszystkie, zaplanowane na grudzień ub. roku rejsy. Nie przeszkodził w tym nawet mały popyt na podróże lotnicze, który zmusił niektóre linie lotnicze do masowej rezygnacji z wielu połączeń. Przewoźnik wykonał 99 proc. zaplanowanych na miniony miesiąc rotacji, co przełożyło się na nieco niższy niż zwykle współczynnik wypełnienia samolotów, który zatrzymał się na poziomie 71 proc. W ostatnim miesiącu 2021 roku przewoźnik skorzystał z floty liczącej 48 samolotów.


- Byliśmy dobrze przygotowani na mniejsze zainteresowanie lotami w okresie świąteczno-noworocznym, więc od razu zaproponowaliśmy naszym klientom zoptymalizowaną ofertę. Biorąc pod uwagę przywracane w całej Europie i Skandynawii obostrzenia, możemy być zadowoleni z wyników odnotowanych w ubiegłym miesiącu - powiedział Geir Karlsen, dyrektor generalny linii Norwegian.

Wraz z nadejściem Nowego Roku norweski przewoźnik mógł dokonać podsumowania całego 2021 roku. W całym ubiegłym roku z usług linii Norwegian skorzystało 6,1 mln pasażerów. Najwięcej podróżnych obsłużono w październiku ub. roku (1,2 mln osób), z kolei najgorszym miesiącem okazał się być kwiecień ub. roku (zaledwie 59 tys. osób). Od tamtego momentu przewoźnik zaczął systematycznie odnotowywać wzrosty, które wyhamowały i wręcz zamieniły się w delikatne spadki w ostatnich dwóch miesiącach 2021 roku ze względu na przywracane w podróżowaniu obostrzenia.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy