UPS złożył zamówienie na samoloty Boeing 767 Freighter

3 stycznia 2022 09:30
Boeing poinformował, że amerykańskie przedsiębiorstwo kurierskie UPS złożyło zamówienie na dziewiętnaście samolotów Boeing 767 Freighter. Pozyskanie nowych maszyn ma być odpowiedzią UPS na rosnący popyt na lotnicze przewozy towarowe.
Reklama
Pandemia COVID-19 okazała się być dużym wyzwaniem dla branży lotniczej, która z dnia na dzień zaczęła obawiać się o swoją kondycję finansową. Niektórzy przewoźnicy nie zdołali przezwyciężyć niezliczonych trudności w międzynarodowym podróżowaniu i zostali zmuszeni do podjęcia radykalnych kroków w walce o biznesowe przetrwanie. Zgoła odmiennie prezentowała się z kolei sytuacja w sektorze przewozów towarowych. Podczas gdy olbrzymie hale lotniskowe straszyły pustkami, przedsiębiorstwa kurierskie miały ręce pełne roboty m.in. za sprawą konieczności pilnego transportu narzędzi wspomagających medyków w walce z koronawirusem. Krótko mówiąc, pandemia ukazała, jak ważną rolę we współczesnym społeczeństwie odgrywają usługi przewozu towarów i przesyłek.

W środowisku lotniczym, widać to na przykładzie zainteresowania samolotami cargo u producentów statków powietrznych. Przykładowo, firma Boeing zanotowała w ubiegłym roku rekordową liczbę osiemdziesięciu zamówień nowych maszyn towarowych. Najnowszym partnerem amerykańskiego koncernu zostało przedsiębiorstwo kurierskie UPS, które w ostatnich dniach 2021 roku złożyło zamówienie na dziewiętnaście samolotów Boeing 767 Freighter.


- Współpraca z UPS kończy niezwykle udany rok dla rodziny samolotów Boeing Freighter. UPS dostrzegło ponadprzeciętną wartość maszyn Boeing 767 Freighter, wykorzystując ich potencjał do granic możliwości. Jesteśmy przekonani, że nowe samoloty zaspokoją widoczny, rosnący popyt na usługi przewozowe - powiedział Ihssane Mounir, dyrektor firmy Boeing.

Program Boeing 767 Freighter, który opiera się na konstrukcji samolotu pasażerskiego Boeing 767-300ER, został zainaugurowany w 1995 roku. Od tamtej pory światowi przewoźnicy złożyli zamówienia na łączną liczbę 91 tych maszyn, z czego duża część trafiła właśnie do UPS.

- Samoloty Boeing 767 Freighter są najbardziej uniwersalnymi maszynami, którymi dysponujemy. Dostawy dziewiętnastu, dopiero co zamówionych egzemplarzy rozpoczną się w 2023 i zakończą się w 2025 roku. W ten sposób będziemy gotowi, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi towarowe - zakończył Nando Cesarone, dyrektor UPS.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy