Lotnisko Chopina: 310 proc. wzrost w listopadzie

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
21 grudnia 2021 11:08
714 tys. pasażerów to bilans poprzedniego miesiąca na Lotnisku Chopina. Port obsłużył ponad 310 proc. więcej pasażerów niż rok wcześniej.
Reklama

Statystyki Warszawa (WAW)
Odbudowa ruchu na Lotnisku Chopina utrzymuje się na jednym z najwyższych poziomów w Europie – w tym zestawieniu stołeczny port lotniczy wyprzedza m.in. lotniska w Barcelonie, Wiedniu Pradze czy Frankfurcie.

Zdecydowana większość pasażerów – ponad 73 proc. – podróżowała na pokładzie przewoźników tradycyjnych. Podróże z liniami niskokosztowymi wybrało 18 proc. pasażerów, a czartery – 9 proc. Procentowy rozkład pasażerów w ruchu tradycyjnym wyniósł w okresie od stycznia do końca listopada prawie 63 proc. Najpopularniejszym przewoźnikiem pozostaje Lot, który ma 53 proc. udziału w przewozach pasażerskich. W pierwszej piątce najczęściej wybieranych kierunków na trasach regularnych znalazły się: Paryż, Londyn, Amsterdam, Frankfurt, Kijów. Jeśli chodzi o czartery – w dalszym ciągu wybierane są głównie krótsze południowe trasy, jak Hurghada, Marsa Alam czy Antalya. W pierwszej piątce najchętniej wybieranych tras czarterowych według liczby pasażerów

W okresie od stycznia do listopada włącznie na Lotnisku Chopina odprawiono 88 tys. ton cargo, co stanowi niemal 100 proc. wyniku sprzed pandemii. W samym listopadzie tonaż towarów wzrósł o 8,5 tys. ton. Najpopularniejszymi kierunkami cargo pozostają Lipsk, Kolonia i Dubaj, a najbardziej znaczącym przewoźnikiem jest Lot, na drugim miejscu – DHL.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama