KLM Group stawia na współpracę z Airbusem

20 grudnia 2021 09:05
Holenderskie linie lotnicze podpisały porozumienie z Airbusem, na mocy którego przewoźnik pozyska w najbliższej przyszłości przynajmniej sto samolotów z rodziny Airbus A320neo. Maszyny będą latały w malowaniu linii KLM oraz Transavia.
Reklama
Jednym z głównych założeń obowiązujących planów restrukturyzacyjnych linii KLM jest modernizacja starzejącej się floty samolotów. W ramach procesu unowocześniania maszyn latających w malowaniu holenderskiego przewoźnika, linia KLM nawiązała współpracę z europejskim producentem samolotów, firmą Airbus. Na mocy porozumienia Holendrzy pozyskają w najbliższej przyszłości przynajmniej sto samolotów z rodziny Airbus A320neo.

- Najnowsze zamówienie jest istotnym krokiem, który przybliża nas do realizacji ambitnych celów zrównoważonego rozwoju i zapewnienia pasażerom możliwie najlepszego produktu. Nowe samoloty Airbus A320neo pozwolą nam nie tylko na redukcję emisji szkodliwych substancji i poziomów hałasu, ale również poprawią komfort podróżnych - zapewnił Pieter Elbers, dyrektor generalny linii KLM.


Maszyny Airbus A320neo oraz Airbus A321neo zostaną dostarczone do Królestwa Niderlandów najwcześniej w drugiej połowie 2023 roku i trafią zarówno do linii KLM jak i zależnej od niej spółki Transavia Netherlands oraz Transavia France.

- Pandemia koronawirusa nieco pokrzyżowała nasze plany, lecz po osiemnastu miesiącach jesteśmy na dobrej drodze ku odbudowie przedpandemicznej oferty. Znów możemy spojrzeć w przyszłość i zadbać o nowoczesną, ekologiczną flotę nowoczesnych samolotów - zakończył Elbers.

Zamówienie obejmuje sto samolotów z rodziny Airbus A320neo, lecz przewoźnik zarezerwował sobie prawo do pozyskania kolejnych sześćdziesięciu egzemplarzy. Maszyny mają docelowo zastąpić starzejące się samoloty Boeing 737 NG, które od wielu lat z powodzeniem realizują europejskie połączenia krótkiego i średniego dystansu dla holenderskiego przewoźnika.

Fot.: Airbus / KLM

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy