A380 Emirates wracają na trasę do Londynu Gatwick

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
03 grudnia 2021 10:05
W przyszłym tygodniu samoloty Airbus 380 w malowaniu linii Emirates ponownie zawitają na trasę z Dubaju do Londynu Gatwick. Tym samym w grudniu br. przewoźnik wykorzysta maszyny Airbus 380 na trzech trasach ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Wielkiej Brytanii.
Reklama

Połączenie z Dubaju na londyńskie lotnisko Gatwick ponownie znajdzie się w rozkładzie linii Emirates od 10 grudnia br. Przewoźnik zapowiedział powrót tej rotacji jeszcze we wrześniu br., choć początkowo planował wykorzystać do ich realizacji maszyny Boeing 777. Jak się okazuje, trasa ta cieszy się na tyle dużą popularnością, że zamiast samolotów Boeing 777 linia Emirates skorzysta z dużo pojemniejszych maszyn Airbus 380.


Rejsy będą wykonywane jeden raz dziennie zgodnie z następującym rozkładem. Start ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaplanowany jest na godzinę 7:40, a lądowanie w Wielkiej Brytanii na godzinę 11:40. Lot potrwa 8 godzin. Z kolei w stronę Dubaju samolot Airbus 380 w malowaniu linii Emirates wyruszy po niespełna dwugodzinnym postoju, aby o godzinie 00:40 następnego dnia ponownie znaleźć się na Bliskim Wschodzie.

Nie zważając na pojawienie się nowej mutacji koronawirusa i wciąż zaostrzane restrykcje w podróżowaniu, linia Emirates stale powiększa siatkę połączeń obejmującą samoloty Airbus 380. Tylko w bieżącym miesiącu przewoźnik zaoferuje swoim pasażerom loty na pokładzie największego samolotu pasażerskiego na świecie na 28 kierunkach do najpopularniejszych miast. Trzy połączenia dotyczą Wielkiej Brytanii. Poza Londynem Gatwick to rejsy do Manchesteru (dwa loty dziennie) oraz Londynu Heathrow (aż sześć operacji każdego dnia). Ponadto, linia Emirates nieustannie realizuje połączenia do Birmingham, Newcastle i Glasgow przy wykorzystaniu maszyn Boeing 777.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama