KLM utrzyma loty do Afryki Południowej

29 listopada 2021 09:05
Niderlandzki przewoźnik zapowiedział utrzymanie realizowanych już połączeń do Afryki Południowej pomimo zakazu lotów wprowadzonego przez holenderski rząd. Podróżni będą musieli jednak spełnić szereg restrykcyjnych zasad, aby przekroczyć granicę.
Reklama
Rozprzestrzeniający się wariant Omikron zmusił władze wielu państw europejskich do wprowadzenia surowych obostrzeń obejmujących podróże do krajów spoza Unii Europejskiej, gdzie groźna mutacja koronawirusa została już zidentyfikowana. Holendrzy jeszcze w zeszłym tygodniu zakazali lotów do Republiki Południowej Afryki, Lesotho, Eswatini, Botswany, Namibii oraz Zimbabwe. Jak się okazuje, nowe zasady wjazdowe nie będą dotyczyły szerokiej grupy pasażerów, którzy wciąż będą mogli przekroczyć niderlandzką granicę. To z kolei umożliwiło liniom KLM zachowanie ciągłości realizowanych połączeń do Afryki Południowej.


Zgodnie z zapowiedzią linii KLM oraz lokalnego rządu zakazem nie zostaną objęci podróżni legitymujący się holenderskim paszportem, obywatele Unii Europejskiej, rezydenci strefy Schengen, pracownicy medyczni, załogi statków oraz samolotów i pasażerowie przybywający do Holandii w pilnych celach rodzinnych. Nie oznacza to, że wjazd do Holandii będzie bezproblemowy. Osoby, które wpisują się w wyżej wspomnianą szeroką kategorię podróżnych zwolnionych z zakazu lotów, będą musiały wykonać badanie PCR/NAAT najwcześniej na 24 godz. przed wylotem (alternatywą jest test PCR/NAAT wykonany na 48 godz. przed wylotem wraz z szybkim testem antygenowym wykonanym na 24 godz. przed podróżą) oraz poddać się obowiązkowej, 10-dniowej kwarantannie po przybyciu do Niderlandów. Kwarantanna będzie mogła ulec skróceniu o połowę w przypadku otrzymania negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 wykonanego po pięciu dniach za pośrednictwem holenderskiego sanepidu GGD.

Dopuszczenie tak wielu wyjątków sprawiło, że linie KLM nie muszą rezygnować z obsługi połączeń do Afryki Południowej. Wszystkie trasy wciąż będą realizowane z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy