Qantas uruchomi dwie trasy do Indii

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
23 listopada 2021 10:21
Jeszcze przed końcem obecnego roku największy australijski przewoźnik uruchomi swoje pierwsze loty do Indii. Jest to kolejny krok do pełnego otwarcia Australii dla międzynarodowych turystów po pandemii COVID-19.
Reklama

Jeszcze w grudniu 2021 r. narodowy australijski przewoźnik rozpocznie loty z Sydney i Melbourne do Delhi w Indiach. Bilety na rejsy pomiędzy Delhi a Sydney, którą są dostępne od jakiegoś czasu, sprzedawały się na tyle dobrze, że linia zdecydowała się połączyć ze stolicą Indii także drugą największą australijską metropolię.

Rejsy z Sydney do Delhi wystartują 6 grudnia br. i początkowo będą obsługiwane trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, czwartki i soboty Od 3 stycznia Qantas planuje zwiększyć częstotliwość lotów i obsługiwać je codzienne. Loty pomiędzy indyjską stolicą a Melbourne rozpoczną się 22 grudnia i będą dostępne cztery razy w tygodniu (przez cały rok.

Pasażerowie linii Qantas będą podróżować samolotami Airbus A330-300, które mają na pokładzie 28 rozkładanych foteli w klasie biznes oraz 269 miejsc w klasie ekonomicznej. Chociaż rejsy z Delhi do dwóch największych australijskich metropolii będą odbywały się bez międzylądowań, Qantas poinformował, że loty z Sydney i Melbourne do Delhi będą obejmować międzylądowanie w Adelajdzie – w systemie rezerwacyjnym przewoźnika możliwe są także rezerwacje na odcinek Adelajda–Delhi. Przy wcześniejszych zapowiedziach ekspansji na rynek indyjski, zapowiadano jednak, że samoloty będą po drodze zatrzymywać się w Darwin.


Qantas poinformował, że kiedy połączenie Sydney–Delhi trafiło do sprzedaży, przewoźnik zaobserwował najszybszy wzrost rezerwacji biletów na loty poza Australię od sierpnia 2021 r., kiedy linia ogłosiła plany ponownego uruchomienia ruchu międzynarodowego.

Kiedy zobaczyliśmy zainteresowanie rejsami z Sydney do Delhi, byliśmy pewni, że będziemy latać do Indii także z Melbourne. Widzimy, że w wyniku pandemii więcej osób chce latać bezpośrednio, zamiast przesiadać się przez huby, takie jak Singapur, gdzie wcześniej współpracowaliśmy z naszym partnerem Jet Airways – skomentował Alan Joyce, dyrektor generalny Qantas Group.

Wszyscy podróżujący z Australii do Delhi będą musieli być w pełni zaszczepieni. Konieczne będzie także przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19 wykonanego w ciągu 72 godzin od powrotu do Sydney lub Melbourne.

Fot.: Qantas, Wikimedia Commons
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama