Wizz Air: Loty z bazy w Wiedniu tylko airbusami A321neo

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
12 listopada 2021 14:15
Loty z bazy operacyjnej Wizz Aira w Wiedniu będą realizowane teraz przez samoloty typu Airbus A321neo wykorzystujące energooszczędne technologie.
Reklama

Po Włoszech i Abu Zabi, będzie to trzeci rynek Wizz Air, który będzie obsługiwany przez flotę składającą się w pełni z samolotów z rodziny Airbus A320neo. Zrównoważony rozwój zawsze stanowił istotny element modelu biznesowego w Wizz Air. To kwestia, która decyduje o codziennej działalności linii i planowanym wzroście firmy.

Wizz Air rozszerza swoją flotę o kolejne samoloty z rodziny samolotów typu Airbus A320 neo, które oferują bezkonkurencyjną efektywność zużycia paliwa, doskonałą aerodynamikę i są wyposażone w sharklety. Ten najnowocześniejszy samolot wytwarza o 43 proc. mniej hałasu i charakteryzuje się o 50 proc. mniejszą emisją tlenków azotu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji.


Obecnie średni wiek samolotu we flocie linii wynosi 5,1 roku czyniąc ją jedną z najmłodszych i najbardziej wydajnych flot na świecie. To, w połączeniu z siatką połączeń pozwalającą unikać niepotrzebnych lotów przesiadkowych oraz zastosowaniem lżejszych materiałów w kabinach, powoduje, że działalność Wizz Air jest tak efektywna. Ponadto, Wizz Air ma nadal najniższy wskaźnik emisji CO 2 na pasażera/na 1 km wśród wszystkich europejskich linii lotniczych - wynosi 57,3 gr. To kolejny dowód potwierdzający ciągły spadek emisji CO 2 i zaangażowanie w zmniejszanie śladu środowiskowego swojej działalności sprawia, że Wizz Air jest jedną z najbardziej zrównoważonych linii lotniczych w Europie. Gdyby każda linia lotnicza w Europie miała tak nowoczesną i wydajną flotę jak Wizz Air i obsługiwała ją w sposób, w jaki robi to przewoźnik, wówczas emisje CO 2 zmniejszyłyby się natychmiast o 34 proc.

Linia dokłada wszelkich starań, aby oferować klientom najniższe ceny i uczynić podróże lotnicze zrównoważonymi dla większej liczby osób, ponieważ uważa, że nie liczy się liczba lotów, ale ogólna emisja CO 2 . W ramach zobowiązania Wizz Air do dalszej redukcji emisji dwutlenku węgla o 25 proc. do 2030 roku, linia koncentruje się na promocji wielu projektów mających na celu ograniczenie emisji CO2. Wśród nich są inicjatywy oszczędzające paliwo, takie jak opracowanie modelu do oszacowania masy samolotu przy zerowym paliwie (ZFW), usunięcie zbędnego dodatkowego paliwa dzięki optymalizacji systemu planowania lotu oraz wprowadzenie bardziej precyzyjnych wskaźników wydajności dla dokładniejszej prognozy zużycia paliwa, a także wprowadzenie elektronicznej torby lotniczej.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama