Blisko 25 milionów złotych PAŻP zainwestuje na lotnisku w Gdańsku

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
02 listopada 2021 15:59
Umowa na modernizację i rozbudowę infrastruktury w największym porcie lotniczym na północy Polski, właśnie została podpisana. To kolejna inwestycja Agencji w ostatnim czasie na lotniskach regionalnych. W Gdańsku powstanie m.in. nowa sala operacyjna KRL.
Reklama
Rozbudowany zostanie gdański Ośrodek Kontroli Ruchu Lotniczego. Kontrolerzy zbliżania będą mieli nową salę operacyjną z nowoczesnymi stanowiskami, która powstanie w świeżo zaprojektowanym budynku. Modernizacja w znaczny sposób wpłynie na komfort pracy kontrolerów, nie tylko na stanowiskach zbliżania, ale również na wieży i personelu Służby Informacji Powietrznej (FIS). W nowej Sali operacyjnej powstaną trzy stanowiska APP, docelowo będzie tam można uruchomić pięć.

Rozbudowa jest konieczna ze względu ilość sprzętu i urządzeń potrzebnych do wykonywania zadań związanych z kontrolą ruchu lotniczego. W związku z tym, powstanie nowy 2-kondygnacyjny budynek i nowa infrastruktura techniczna, w tym nowoczesna serwerownia. Zostaną w niej zastosowane standardy, takie jak w niedawno ukończonych inwestycjach PAŻP w Krakowie, Katowicach i Poznaniu. Z kolei na dachu nowego budynku, zostaną zainstalowane urządzenia techniczne zewnętrzne.

W ramach kontraktu z wykonawcą usługi modernizacyjnej – rozbudowany będzie system energetyczny i klimatyzacyjny, infrastruktura techniczna związana z funkcjonowaniem ośrodka, kontrola dostępu, BMS, ochrona p.poż, system monitoringu, okablowanie strukturalne.

Rozbudową i nową infrastrukturą techniczną zajmie się firma API Smart, z którą została podpisana umowa na kwotę blisko 25 milionów złotych. Wcześniej ten sam wykonawca zrealizował projekty PAŻP przy lotniskach Balice, Pyrzowice i Ławica.

Tagi
pażp gdańsk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy