ITA Airways dołączyła do sojuszu SkyTeam

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
02 listopada 2021 09:40
29 października br. nowo powstała linia lotnicza ITA Airways formalnie dołączyła do sojuszu SkyTeam. Narodowy przewoźnik Włoch w roli partnera SkyTeam zastąpi linię Alitalia, która zakończyła działalność w połowie minionego miesiąca.
Reklama

Dokładnie dwa tygodnie temu (19.10) informowaliśmy o planach linii ITA Airways dotyczących dołączenia do jednego z czołowych, międzynarodowych sojuszy lotniczych. Prezes włoskiego przewoźnika Alfredo Altavilla zaznaczył, że ostateczna decyzja w tej kwestii jeszcze nie zapadła, a pod uwagę brana jest zarówno współpraca ze SkyTeam jak i Star Alliance. Zgodnie z przewidywaniami, 29 października br., ITA Airways dołączyła do sojuszu SkyTeam, w którym uczestniczyła również nieistniejąca już linia Alitalia.

- Przez ponad 20 lat włoski rynek lotniczy był kluczowym obszarem dla europejskiej siatki SkyTeam. Z wielką przyjemnością witamy linię ITA Airways w naszym sojuszu. Obecność ITA Airways w strukturach zapewni kontynuację usług lotniczych z myślą o milionach pasażerów, którzy utożsamiają podróże do Włoch ze SkyTeam. Nie możemy doczekać się tej długoterminowej i owocnej współpracy - zapowiedział Walter Cho, przedstawiciel sojuszu SkyTeam.


Do drużyny SkyTeam należy 19 przewoźników lotniczych z francuskimi liniami Air France, holenderskimi KLM i amerykańskimi Delta Air Lines na czele. W przeszłości do grupy należała także Alitalia. Uczestnictwo ITA Airways w sojuszu SkyTeam zagwarantuje milionom podróżnym z całego świata dostęp do rozbudowanej siatki połączeń obejmującej Półwysep Apeniński.

- Dołączenie do SkyTeam było naturalnym krokiem, dzięki któremu możemy zapewnić naszym pasażerom bezproblemowy dostęp do globalnej oferty sojuszu. Bliska współpraca ze SkyTeam z pewnością wesprze działalność ITA Airways, nowego włoskiego przewoźnika narodowego - zaznaczył Alfredo Altavilla, dyrektor generalny ITA Airways.

Fot.: SkyTeam
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama