Następca Alitalii chce dołączyć do lotniczego sojuszu

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
19 października 2021 08:30
1 komentarz
ITA Airways zamierzają dołączyć do jednego z dużych sojuszy przewoźników lotniczych. Nie jest jednak powiedziane, że będzie to SkyTeam, do którego należała Alitalia.
Reklama

Nowe włoskie linie lotnicze ITA Airways zamierzają dołączyć do sojuszu przewoźników lotniczych już w przyszłym roku – powiedział w piątek (15.10) prezes następcy linii Alitalia.

Alitalia, która w czwartek (14.10) obsługiwała swój ostatni lot, była częścią sojuszu SkyTeam wraz z m. in. Air France, KLM i amerykańską Deltą. ITA, jako nowy lotniczy byt, musiałaby jednak negocjować swoją obecność w tym sojuszu od zera – może więc zdecydować się na współpracę z inną grupą, np. Star Alliance zrzeszającą m. in. Lufthansę czy Polskie Linie Lotnicze LOT.


– Jestem otwarty na negocjacje ze wszystkimi. ITA została stworzona jako strategiczny element jednej z dużych sieci, które już w tym sektorze istnieją. [...] Nasze linie nie mogą być jednak samodzielnym przewoźnikiem na zawsze – pewne jest jednak, że nie poświęcimy swoich baz w Rzymie–Fiumicino i Mediolanie–Linate, aby zadowolić przyszłego partnera – powiedział Alfredo Altavilla, prezes ITA Airways podczas internetowej konferencji prasowej odbywającej się z okazji debiutu przewoźnika.


Fot.: ITA Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

wroord 2021-10-19 10:21   
wroord - Profil wroord
SKY zbytnio nie pomogl Alitalii w niczym, STAR z LH, OS, LX jest dosc silny w tym regionie, wiec ITA bylaby spychana na margines jak LO w PL. Chyba OneWorld wydaje sie byc najbardziej sensowny. Przy okazji to brawa z malowanie ktore nie jest kolejnym 'eurowhite' z photo shopa, choc do najladniejszych nie nalezy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama