Norwegian: Blisko milion pasażerów we wrześniu br.

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
07 października 2021 09:15
Linia Norwegian opublikowała dane przewozowe za miniony miesiąc. We wrześniu br. przewoźnik obsłużył niespełna milion pasażerów, notując wzrost o ponad 200 proc. w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem.
Reklama
W najnowszym oświadczeniu linia Norwegian przekazała, że kondycja firmy powoli odbudowuje się po pandemii COVID-19. Za poprawę sytuacji przewoźnika z pewnością odpowiedzialne są korzystne wyniki przewozowe, które notuje w ostatnim czasie Norwegian. W minionym miesiącu linia przewiozła ponad 977 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 206 proc. w porównaniu do września ubiegłego roku, gdy większość operacji lotniczych była wstrzymana w związku z surowymi obostrzeniami w podróżowaniu. Przewoźnik podkreśla, że za pozytywny trend odpowiedzialne jest stopniowe odblokowywanie światowych gospodarek i systematyczne otwieranie granic dla zaszczepionych podróżnych.


- To piąty miesiąc z rzędu, kiedy odnotowujemy widoczny wzrost liczby pasażerów. Popyt na podróże lotnicze powoli rośnie na wszystkich rynkach. Po rezerwacjach obejmujących nasze najważniejsze europejskie kierunki widzimy, że pasażerowie odzyskują zaufanie do sektora turystycznego i już teraz planują wyjazdy z dużym wyprzedzeniem. Ponadto, coraz więcej osób wybiera ofertę Norwegiana ze względu na naszą siatkę połączeń, przystępne ceny i nowoczesną flotę - powiedział Geir Karlsen, dyrektor generalny przewoźnika.

Pandemia drastycznie wpłynęła na pozycję norweskiej linii na rynku lotniczym. Zeszłoroczna sytuacja zmusiła przewoźnika do rezygnacji z połączeń dalekodystansowych i skoncentrowania się na utrzymaniu oferty krótkodystansowej obejmującej przede wszystkim kierunki skandynawskie. Teraz, gdy liczba przewiezionych pasażerów systematycznie rośnie, Norwegian podjął decyzję o ponownym otwarciu baz operacyjnych w Stavanger, Bergen i Trondheim.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama