LOT: Wracają loty do Miami

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
22 września 2021 16:41
1 komentarz
Polskie Linie Lotnicze LOT już wkrótce przywrócą bezpośrednie rejsy z Warszawy do Miami w Stanach Zjednoczonych. Połączenie ma wrócić do siatki połączeń 10 grudnia br.
Reklama

W ostatnich dniach informowaliśmy o złagodzeniu zasad wjazdowych do Stanów Zjednoczonych. W listopadzie Amerykanie planują otworzyć granicę swojego kraju dla zaszczepionych podróżnych m.in. z Unii Europejskiej. Nie trzeba było długo czekać na reakcję linii lotniczych, które z radością i dużą nadzieją przyjęły deklarację Białego Domu. Zmiana obostrzeń może być impulsem do odbudowy transatlantyckiej siatki połączeń z Europy do USA.


Linie LOT również zareagowały na najnowszą decyzję Amerykanów i ogłosiły przywrócenie bezpośredniej trasy z Lotniska Chopina w Warszawie do Miami. Zgodnie z systemem rezerwacyjnym przewoźnika pierwszy samolot zabierze pasażerów na Florydę jeszcze w tym roku, 10 grudnia. Rejs zostanie wykonany maszyną Boeing 787-8 Dreamliner, a lot LO29 wystartuje chwilę po godzinie 12:00. Lądowanie w Stanach Zjednoczonych nastąpi o 17:45, po blisko 12-godzinnym przelocie. Rotacja powrotna przewidziana jest na godzinę 19:55. Początkowo LOT planuje na trasie między Warszawą a Miami trzy rejsy tygodniowo (poniedziałki, środy oraz piątki) według takiego samego rozkładu.

Powrót bezpośrednich rejsów LOT-u na Florydę wzbogaci amerykańską ofertę polskiego przewoźnika dostępną z Warszawy. Już teraz samoloty linii wykonują ze stolicy Polski operacje do Nowego Jorku, Chicago oraz Los Angeles.
Reklama

Ostatnie komentarze

F16 2021-09-22 16:59   
F16 - Profil F16
Przecież rejsy na trasie Warszawa -Los Angeles normalnie funkcjonują. LOT lata tam 2 czy 3 razy w tygodniu. Dziś o 19 20 np. ląduje samolot LOTu z Los Angeles. Wiec nie wiem skąd taka informacja w mediach, że nie wiadomo kiedy powrócą LOTY z Los Angeles
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama