Olsztyn-Mazury: W lipcu lekka poprawa

24 sierpnia 2021 08:30
Lotnisko obsługujące północno-wschodnią część Polski obsłużyło w lipcu 3 proc. pasażerów więcej niż w tym miesiącu poprzedniego roku. Jednak do wyników sprzed pandemii wiele jeszcze brakuje.
Reklama
Statystyki Olsztyn (SZY)
 
W ciągu 31 dni lipca 2021 r. w porcie Olsztyn-Mazury obsłużono 8 607 podróżujących. Jest to dokładnie o 239 osób więcej (+2,9 proc.) w porównaniu z siódmym miesiącem minionego roku – podał Związek Regionalnych Portów Lotniczych. Oznacza to, że od stycznia do lipca tego roku z siatki połączeń lotniska obsługującego region Warmii i Mazur skorzystało w sumie 14 259 pasażerów.

Na wyniki lotniska wpływ ma m. in. nowe połączenie z portu lotniczego Olsztyn-Mazury do Rijeki w Chorwacji zainaugurowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT 3 lipca br. Rejsy na tej trasie mają być realizowane w każdą sobotę, do 4 września. Dzień wcześniej, 2 lipca, linia lotnicza Ryanair po raz pierwszy obsłużyła nowe połączenie z mazurskiego lotniska do Wrocławia. Loty na tej trasie są realizowane w poniedziałki i piątki.


Poza kierunkami uruchomionymi w lipcu br., z lotniska w Szymanach możemy udać się bezpośrednio także do Krakowa (PLL LOT), Dortmundu oraz Londynu–Luton (Wizz Air).

Fot.: Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy