Wizz Air rozwija swoją bałkańską siatkę połączeń

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
18 sierpnia 2021 13:20
Węgierski przewoźnik nie zamierza poprzestawać na rozbudowie swojej bazy operacyjnej w Tiranie. W najbliższych miesiącach Wizz Air wzmocni swoją obecność również w Sarajewie.
Reklama
Niedawno informowaliśmy o powiększeniu floty Wizz Aira stacjonującej w stolicy Albanii. Wraz z nową maszyną w lokalnej siatce połączeń pojawił się szereg nowości.

Na podobny ruch zdecydowali się włodarze węgierskiego przewoźnika względem innej bałkańskiej stolicy - Sarajewa. W Bośni i Hercegowinie już wkrótce pojawi się drugi samolot A320. Przylot nowej maszyny do Sarajewa zaplanowany jest na grudzień br. Wzbogacenie bośniackiej floty Wizz Aira umożliwi otwarcie siedmiu nowych połączeń oraz zwiększenie częstotliwości najpopularniejszych rotacji. Wśród nowości znajdą się bezpośrednie loty do Frankfurtu, Kolonii, Hamburga, Wenecji, Billund, Malmo oraz Oslo. Wszystkie rejsy wystartują w połowie grudnia. Tym samym przewoźnik będzie oferował z Sarajewa 18 tras do 10 państw.


- To wspaniałe uczucie móc ogłosić zacieśnienie współpracy z partnerem, linią Wizz Air. Przewoźnik planuje dodanie kolejnego samolotu, który będzie regularnie operował z naszego lotniska. Umożliwi to także wzbogacenie siatki połączeń z Sarajewa. To wystarczający dowód na znakomitą współpracę oraz odpowiedź na potrzebę połączenia Bośni i Hercegowiny ze światem - powiedział Elvedin Begic, dyrektor portu lotniczego w Sarajewie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy