Wizz Air rozbudowuje bazę w Albanii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
12 sierpnia 2021 09:15
Węgierski przewoźnik stawia na rozwój na Bałkanach. W najbliższym czasie do bazy operacyjnej w Tiranie dołączy kolejny samolot a wraz z nim nowe, atrakcyjne połączenia.
Reklama
Do tej pory z albańskiego lotniska operowało regularnie pięć maszyn w malowaniu Wizz Aira. W grudniu br. obecną flotę wzbogaci kolejny samolot. Ulokowanie nowej maszyny A321 w Tiranie pozwoli przewoźnikowi otworzyć kolejne kierunki z Bałkanów.

W pierwszej kolejności będą to bezpośrednie loty do Liverpoolu, Billund, Oslo–Torp i Madrytu. Jednocześnie zwiększeniu ulegnie częstotliwość rotacji z Tirany do Ankony, Werony, Londynu–Luton, Brukseli Charleroi, Paryża Beauvais, Berlina, Hamburga oraz Memmingen.Z radością mogę ogłosić dalszą ekspansję siatki połączeń Wizz Air w Albanii poprzez dodanie kolejnego, szóstego już samolotu do bazy operacyjnej w Tiranie. Jednocześnie możemy ogłosić cztery nowe połączenia do Hiszpanii, Danii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Jestem przekonany, że nasze niskie ceny oraz świetnie rozwinięta oferta zachęci wielu pasażerów. Nie możemy doczekać się, aby móc powitać podróżnych na pokładach samolotów Wizz Air – powiedział Robert Carey, dyrektor generalny Wizz Air.

Pierwszy samolot węgierskiej linii wystartował z tirańskiego lotniska w kwietniu 2017 r. i w ciągu czterech minionych lat Wizz Air obsłużył tam ponad pół miliona pasażerów. Przewoźnik zaznacza, że nieustannie rozwija swoją ofertę na Bałkanach. Wraz z ogłoszonymi nowościami Wizz Air wykonywać będzie połączenia z Tirany do 38 miejsc w 15 krajach.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy