Piotr Czech nowym dyrektorem Lotniska Chopina w Warszawie

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
04 sierpnia 2021 15:42
Piotr Czech został nowym dyrektorem Lotniska Chopina. W ostatnim czasie Czech pełnił na warszawskim lotnisku funkcję dyrektora operacyjnego. Za jego dotychczasowe obowiązki będzie teraz odpowiedzialna Magdalena Lipińska.
Reklama

Nowy dyrektor największego portu w Polsce związany jest zawodowo z lotnictwem od 2008 roku, kiedy to zaczął pracę w Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze”. W ramach swojej kariery zawodowej na Lotnisku Chopina odpowiedzialny był m.in.: za nadzór nad dokumentacją operacyjną, certyfikatem lotniska oraz koordynację procesu konwersji certyfikatu zgodnie z wymaganiami Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego.

Nowa funkcja jest dla mnie wielkim zaszczytem, ale także odpowiedzialnością. Przed nami mnóstwo wyzwań, ale jestem przekonany, że wspólnie sobie z nimi poradzimy – powiedział Piotr Czech. - Na Lotnisku Chopina spędziłem 10 lat swojego życia zawodowego i wiem, że pracują tutaj wybitni specjaliści, eksperci i fachowcy w swoich dziedzinach. Liczę, że w codziennej pracy, przy ich wsparciu, wspólnie będziemy dążyć do wyznaczonych celów.

Piotr Czech to absolwent Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej o specjalności sterowanie ruchem w transporcie lotniczym. Uzyskał także stopień doktora Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora, gdzie jego praca dyplomowa podejmowała temat „Polityki bezpieczeństwa Unii Europejskiej w zakresie lotnictwa cywilnego”.

– Lotnictwo to nie tylko moje życie zawodowe oraz edukacja, ale także pasja. Jestem wykładowcą na kilku uczelniach, gdzie dzielę się swoją wiedzą ze studentami i dokładam starań, aby pasja do lotnictwa była przekazywana kolejnym pokoleniom – dodaje nowy dyrektor Lotniska Chopina.

W latach 2008–2011 w spółce PL.2012 koordynował przygotowania polskich portów lotniczych do obsługi mistrzostw Europy w piłce nożnej. Równolegle był kierownikiem projektu przygotowania i obsługi tego wydarzenia przez Lotnisko Chopina w Warszawie. W latach 2017–2021 w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej odpowiedzialny był za współtworzenie i rozwijanie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem.

Wiosną 2021 roku Piotr Czech powrócił do pracy na warszawskim lotnisku. Jest wykładowcą na Akademii Sztuki Wojennej, Uczelni Łazarskiego oraz autorem wielu artykułów w przedmiocie lotnictwa cywilnego i polityki Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa transportu lotniczego. Uczestniczył również w wielu specjalistycznych szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach w zakresie bezpieczeństwa lotnictwa, implementacji europejskiego prawa i wymagań w przedmiocie eksploatacji lotnisk, zarządzania personelem, projektami, a także procesami.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama