Etihad poleciał do Austrii

20 lipca 2021 10:00
Z kilkunastomiesięcznym opóźnieniem spowodowanym pandemią COVID-19, narodowa linia lotnicza ZEA poleciała do Wiednia.
Reklama
W niedzielę (18.07) samolot Boeing 787-9 Dreamliner w barwach Etihad wykonał inauguracyjny rejs przewoźnika pomiędzy Abu Zabi a Wiedniem.

Po niedawnym udanym uruchomieniu rejsów na Santorini i do Malagi, Wiedeń jest obecnie 65 kierunkiem w naszej rozwijającej się siatce połączeń. Jesteśmy przekonani, że ta trasa również odniesie sukces – powiedział Tony Douglas, dyrektor generalny Etihad.

Uruchomienia trasy do Austrii przewoźnik zapowiedział już na maj 2020 r., jednak z powodu pandemii koronawirusa jej inauguracja była kilkukrotnie przekładana. Rejsy mają odbywać się dwa razy w ciągu tygodnia – w czwartki oraz niedziele. Obsłuży je 787-9, który w malowaniu przewoźnika z Abu Zabi zabiera na pokład 28 pasażerów w klasie biznes oraz 262 w ekonomicznej.


Witamy Etihad, nową linię lotniczą, która rozpoczęła loty na lotnisko w Wiedniu. Etihad jest silnym przewoźnikiem z dużą siecią obsługiwanych kierunków i cieszymy się, że to właśnie Wiedeń stał się jednym z nich. Emiraty Arabskie są ważnym rynkiem dla austriackiej turystyki, a nowe połączenie z pewnością będzie pozytywnym impulsem do dalszego wzajemnego rozwoju na tym polu – skomentował Julian Jäger, dyrektor generalny lotniska w Wiedniu.

Pasażerowie, którzy zostali w pełni zaszczepieni, podróżujący na tej trasie w obydwu kierunkach, nie muszą przechodzić po wylądowaniu obowiązkowej kwarantanny. Przewoźnik przypomina także, że cały personel pokładowy Etihad jest zaszczepiony – Etihad był pierwszą linią lotniczą, która zaszczepiła swoją załogę, a także pierwszą, która wymagała od pasażerów przed odlotem negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19.

Fot.: materiały prasowe, Etihad Airways

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy