Etihad: Wszystkie załogi zaszczepione

11 lutego 2021 10:20
Linia lotnicza Etihad poinformowała, że zakończyła wczoraj (10.02) proces szczepień przeciw COVID-19 wśród wszystkich swoich załóg pokładowych. Tym samym została pierwszym przewoźnikiem na świecie, który tego dokonał.
Reklama
Narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich pochwalił się zaszczepieniem 100 proc. pilotów i stewardess, zwiększając tym samym bezpieczeństwo swoich pracowników. Przedstawiciele linii podkreślają, że to ich kolejny sukces po tym, jak w styczniu br. Etihad został nagrodzony diamentowym wyróżnieniem za zachowanie najwyższych standardów czystości i dezynfekcji na pokładach swoich maszyn.

- Nasze zaangażowanie w walkę z pandemią można ocenić na ponadprzeciętne. Umożliwiliśmy proces szczepień wszystkim naszym pracownikom, aby nasi klienci czuli się pewnie i bezpiecznie, gdy ponownie wsiądą do naszych samolotów. Jesteśmy jedyną linią, która wprowadziła obowiązkowe testy dla każdego pasażera i każdego członka załogi przed każdym odlotem, a teraz jesteśmy również pierwszym przewoźnikiem z załogą w pełni odporną na wirusa. Sam podjąłem decyzję o zaszczepieniu się na samym początku, żeby wyrazić moje wsparcie dla narodowego programu szczepień i zachęcić wszystkich w Etihad, aby również otrzymali szczepionkę w najszybszym możliwym terminie. Chciałbym podziękować całej rodzinie Etihad za wszystko co zrobili. Wspólnymi siłami udało się osiągnąć ten sukces. Jestem prawdziwie dumny - powiedział Tony Douglas, dyrektor generalny przewoźnika.


Jeszcze pod koniec 2020 r. linia, przy ścisłej współpracy z rządem ZEA, umożliwiła proces szczepień w gronie swoich pracowników z naciskiem na tych, którzy mają na co dzień bezpośredni kontakt z pasażerami. Stąd tak szybkie zaszczepienie wszystkich załóg pokładowych. Co więcej, przewoźnik dostosował swoje centrum medyczne w Abu Dhabi na potrzeby masowych szczepień.

Przewoźnik dodał, że tak sprawny proces szczepień (obecnie drugi, zaraz po Izraelu, najwydolniejszy system na świecie) nie byłby możliwy gdyby nie zaangażowanie władz państwowych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy