Swiss wprowadza klasę ekonomiczną premium

29 czerwca 2021 09:00
Szwajcarski narodowy przewoźnik zaprezentował nowy produkt pokładowy, który będzie w pełni dostępny na wiosnę przyszłego roku. Kabina klasy ekonomicznej premium zostanie zamontowana we wszystkich samolotach Boeing 777-300ER, którymi lata Swiss.
Reklama
W poniedziałek (28.06) Swiss zaprezentował nową kabinę klasy ekonomicznej premium, która powinna być dostępna na wybranych trasach jeszcze przed końcem 2021 roku.


Nowa klasa Swiss uzupełni obecną ofertę przewoźnika w maszynach Boeingach 777-300ER, na pokładzie których szwajcarska linia sprzedaje bilety w klasie pierwszej, biznesowej i ekonomicznej. Swiss posiada 12 takich samolotów – docelowo wszystkie mają otrzymać nową klasę ekonomiczną premium. Nowa klasa podróży ma zapewnić pasażerom większą prywatność i komfort, a także szereg usług dodatkowych.

Każdy 777-300ER będzie wyposażony w 24 fotele klasy premium, w konfiguracji 2-4-2, które zostaną wyprodukowane przez firmę ZIM. Na ich wyposażenie będzie składać się m. in. rozkładany podnóżek, wyświetlacz systemu rozrywki pokładowej (IFE) w rozmiarze 15,6 cali, lampka do czytania oraz gniazdo USB-A – uwagę zwraca brak standardowego gniazdka sieciowego.

Pasażerowie Swiss posiadający bilet na podróż w klasie ekonomicznej premium skorzystają ponadto z wachlarza usług dodatkowych – będzie to m. in. napój powitalny, trzy gorące posiłki podawane na porcelanowej zastawie, limit bagażu rejestrowanego zwiększony do dwóch sztuk po 23 kg każda, pierwszeństwo wejścia na pokład, słuchawki redukujące hałas oraz zniżka na dostęp do saloniku Swiss Business Lounge w Zurychu i Genewie, a także Swiss Arrival Lounge w Zurychu.


Swiss będzie instalować nowy produkt pokładowy stopniowo, w całej flocie maszyn Boeing 777-300ER – inwestycja ta ma kosztować 40 mln franków szwajcarskich (ok. 164 mln złotych). Modernizacja samolotów rozpocznie się w IV kwartale 2021 r., a jej zakończenie powinno nastąpić w ciągu kolejnych kilku miesięcy. W kwietniu 2022 r. klasa ekonomiczna premium powinna być dostępna na wszystkich rejsach przewoźnika do Bangkoku, Hongkongu, Los Angeles, Miami, San Francisco, Sao Paulo i Singapuru. Bilety na podróż w nowej klasie są już dostępne w sprzedaży.

Fot.: Swiss

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy