easyJet otwiera bazę sezonową w Faro

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
16 czerwca 2021 10:02
Brytyjski easyJet poinformował, że wczoraj (15.06) uruchomił sezonową bazę w portugalskim Faro. W turystycznym regionie Algarve stacjonować będą trzy samoloty przewoźnika.
Reklama

Choć pierwsze samoloty easyJet zameldowały się na portugalskim lotnisku już 1 czerwca br., dopiero w połowie miesiąca linia oficjalnie otworzyła swoją kolejną bazę poza Wielką Brytanią. Tylko w Portugalii będzie to trzecie miejsce, gdzie stacjonować będą maszyny przewoźnika. W 2012 r. uruchomiono bazę w stołecznej Lizbonie, a trzy lata później także w Porto.


Lotnisko w Faro będzie domem dla trzech samolotów easyJet z rodziny A320 w okresie od marca do października. W tym czasie przewoźnik połączy południową część Portugalii z 21 miejscami w całej Europie. Będą to trasy do Amsterdamu, Bazylei, Belfastu, Berlina, Bordeaux, Bristolu, Genewy, Glasgow, Liverpoolu, Londynu Luton i Gatwick, Lyonu, Manchesteru, Mediolanu Malpensa, a także do Paryża CDG i Orly. Niebawem siatkę połączeń z Faro uzupełnią bezpośrednie rejsy do Luksemburga, Monachium, Lille, Tuluzy oraz Zurychu.

- Nareszcie możemy oficjalnie zainaugurować naszą bazę w Faro. Pomimo licznych wyzwań i wymagającej sytuacji spowodowanej pandemią, która uderzyła w cały sektor lotniczy i turystyczny, nowości z regionu Algarve są dowodem na zaangażowanie easyJet w rozwój Portugalii. Jesteśmy w okresie odbudowy, a otwarcie tej sezonowej bazy umożliwi nam dostosowanie się do rosnącego zainteresowania lotami ze strony pasażerów - powiedział Johan Lundgren, dyrektor generalny easyJet.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama