Przesiadka w Amsterdamie już bez testu

8 czerwca 2021 08:34
Podróż przez Amsterdam już bez testów – pasażerowie przesiadający się w Holandii są zwolnieni z obowiązku wykonywania testów, zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 1 czerwca 2021 r.
Reklama
W związku ze zmianą przepisów wprowadzoną przez holenderski rząd, pasażerowie tranzytowi w Holandii są zwolnieni z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 – poinformował narodowy holenderski przewoźnik.

Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 1 czerwca 2021 r., osoby przesiadające się na lotnisku Schiphol w Amsterdamie na kolejny lot nie będą już musiały przedstawiać negatywnego wyniku testu, pod warunkiem, że nie wychodzą poza strefę tranzytową lotniska i przebywają w niej w oczekiwaniu na kolejny lot nie dłużej niż 1 dzień.


Zniesienie wymogu posiadania testów dotyczy pasażerów linii lotniczych KLM, którzy odbywają przesiadkę na lotnisku Schiphol w Amsterdamie, jednak nie ma wpływu na wymogi wjazdowe obowiązujące w wybranym miejscu docelowym.

W zależności od kierunku podróży, pasażerowie mogą nadal być zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19 i deklaracji testowych, dlatego KLM zaleca, aby przed lotem podróżni dokładnie sprawdzali wszelkie przepisy i formalności wjazdowe obowiązujące w kraju docelowym ich podróży. KLM zachęca, aby informacje te sprawdzać na specjalnie przygotowanej w tym celu stronie przewoźnika – TravelDoc.

Fot.: materiały prasowe, KLM

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy