Jest prezes tajemniczej spółki LOT-u

13 kwietnia 2021 11:47
1 komentarz
Polska Grupa Lotnicza poinformowała o wyborze prezesa powołanej w ubiegłym roku spółki LOT Polish Airlines SA. Prezesem nowego LOT-u został Maciej Wilk, członek zarządu ds. operacyjnych starego LOT-u.
Reklama
W związku z zakończeniem przez Radę Nadzorczą spółki postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu spółki LOT Polish Airlines S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że z dniem 31 marca 2021 r. na stanowisko prezesa zarządu spółki został powołany Maciej Wilk, który uzyskał największą liczbę punktów w przeprowadzonym postępowaniu kwalifikacyjnym, informuje spółka.


Wilk z LOT-em związany jest od 2010 roku, kiedy jako konsultant PwC Polska przygotowywał Plan Restrukturyzacji LOT-u na potrzeby postępowania przed Komisją Europejską. W 2013 roku zaczął pełnić w firmie funkcję dyrektora biura planowania i kontrolingu, następnie przez dwa lata pełnił obowiązki prokurenta, nadzorował kwestie finansowo-ekonomiczne, koordynował prace nad przygotowaniem "Strategii Rentownego Wzrostu" oraz wyboru nowej floty samolotów. W 2018 roku został powołany na do zarządu jako członek ds. operacyjnych.

Spółka LOT Polish Airlines SA wchodząca w skład Polskiej Grupy Lotniczej (PGL) powstała w maju ub. roku, a więc w pierwszych miesiącach trwającej pandemii. Powołanie przez PGL spółki, która nosi angielską wersję nazwy polskiego narodowego przewoźnika wywołało podejrzenia, że rząd planuje kontrolowaną likwidację LOT-u i zastąpienie go LOTPA. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin dementował te spekulacje.

LOT Polish Airlines SA to obecnie jeden z najbardziej tajemniczych tworów na rynku lotniczym. Nowy podmiot został podobno powołany w celu porządkowania działalności operacyjnej Grupy. Nikt jednak do dziś nie wyjaśnił, na czym miało polegać zadanie postawione przed nową spółką, rąbka tajemnicy uchylił Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych, który poinformował, że najprawdopodobniej nowy twór LOT Polish Airlines, poddany zostanie rebrandingowi i nazywać się będzie LOT Airlines. Nowa spółka ma działać w obszarach dotychczas źle lub w ogóle niezagospodarowanych przez LOT.


Czym zajmować się LOT Polish Airlines SA, a niebawem LOT Airlines? - W lotnictwie zarabia się pieniądze na różnych działaniach, na różnej ofercie – lotniczej i okołolotniczej. Tu jest do odegrania rola dla m.in. LOT Airlines - mówił niedawno Małecki.

Miejmy nadzieję, że wraz z nowym prezesem poznamy w cel powołania nowej spółki i jej zakres działalności. Mija rok od momentu rozpoczęcia "procesu porządkowania działalności operacyjnej realizowanej w Polskiej Grupie Lotniczej" i wypadałoby w końcu rzucić karty na stół.

Ostatnie komentarze

WsciekłaGrażka 2021-04-14 18:10   
WsciekłaGrażka - Profil WsciekłaGrażka
No i super. Zdobyli najlepszego człowieka ze starego LOTu. Może za wyjątkiem Milczarskiego.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy