Miles&More: Doszło do wycieku danych pasażerów

5 marca 2021 17:48
Program Miles&More, do którego należy wielu klientów Polskich Linii Lotniczych LOT, poinformował dziś rano (5.03) o dużym wycieku danych dotyczących jednego z partnerów sojuszu Star Alliance.
Reklama
Zdarzenie nie ma wprawdzie bezpośredniego związku z systemami samego Miles&More, ale może dotyczyć również posiadaczy kont milowych w tym programie. Celem cyberataku były bowiem serwery międzynarodowej firmy SITA dostarczającej rozwiązania IT dla wielu linii lotniczych na świecie. Rzecznik SITA potwierdził, że do incydentu doszło pod koniec lutego br., nie chciał jednak określić, jakie dokładnie dane zostały przejęte.

- Dane, o których mowa, dotyczą numerów kart lojalnościowych, poziomu statusów i w niektórych przypadkach także nazwisk - precyzuje w oświadczeniu przesłanym swoim członkom Miles&More. Zarazem program zapewnia, że nie doszło do wycieku żadnych informacji wrażliwych, w szczególności adresów e-mailowych czy haseł dostępu do kont.

W sprawie toczy się postępowanie wyjaśniające, a incydentem zostało dotkniętych również co najmniej kilku przewoźników z Europy i Azji oraz prowadzone przez nich programy lojalnościowe. Poza Miles&More cyberatak potwierdziły m.in. greckie linie Aegean Airlines, British Airways, Finnair, Malaysia Airlines, Singapore Airlines i koreański przewoźnik Jeju Air.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy