Uganda Airlines poleci do Europy. W planach dalszy rozwój

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
05 marca 2021 10:12
Narodowy przewoźnik Ugandy ogłosił plany rozpoczęcia lotów do Londynu–Heathrow. Pierwsze rejsy mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu.
Reklama

Uganda Airlines otrzymała wszelkie niezbędne pozwolenia na rozpoczęcie regularnych lotów do Londynu. Rejsy z Entebbe–International do Londynu–Heathrow mają rozpocząć się 28 marca 2021 r., wraz z wejściem w życie letniego rozkładu lotów. Przewoźnik chce latać do Wielkiej Brytanii pięć razy w tygodniu.

Loty do Europy będą obsługiwane przez nową maszynę Airbus A330-800neo, która została odebrana przez Uganda Airlines w grudniu 2020 r. Na jej pokładzie może podróżować 258 pasażerów, w tym 20 w klasie biznes, 28 w ekonomicznej premium oraz 210 w standardowej klasie ekonomicznej.

Bilety na nową trasę do Londynu nie są jeszcze dostępne w sprzedaży. Wiadomo jedynie, że samolot będzie przylatywał do Londynu o godz. 06:45, natomiast do Entebbe wyruszy o 09:00.


Uganda Airlines planuje w tym roku uruchomienie lotów także do Dubaju (ZEA), Bombaju (Indie) oraz Kantonu (Chiny). Kierunki te także będą obsługiwane przez model A330-800neo. Ponadto, linia chce uruchomić wiele krótszych tras, m. in. do Chartumu (Sudan), Gomy i Lubumbashi (DR Konga), Addis Abeby (Etiopia), Akry (Ghana), Lusaki (Zambia), Harare (Zimbabwe) oraz Johannesburga (RPA)

Międzynarodowe lotnisko w Entebbe, gdzie Uganda Airlines będą budować swoją bazę przesiadkową, zlokalizowane jest ok. 40 km od centrum Kampali, stolicy i największego miasta Ugandy. Do 2015 r. loty do Londynu obsługiwały stamtąd British Airways.

Uganda Airlines to nowe narodowe linie lotnicze Ugandy, które w 2018 r. zamówiły dwie maszyny Airbus A330neo i cztery Bombardiery CRJ900, natomiast w 2019 r. rozpoczęły obsługę pasażerów.

Fot.: Airbus
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama