Uganda Airlines zamówiła dwa A330-800

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
09 kwietnia 2019 09:23
Linie lotnicze Uganda Airlines przypieczętowały zamówienie na dwa egzemplarze airbusów A330-800. Ten mniejszy wariant coraz bardziej popularnego szerokokadłubowca ma pozwolić przewoźnikowi na dynamiczny rozwój.
Reklama

Linie Uganda Airlines, które zakończyły działalność w 2001 roku próbują teraz ponownie zawojować rynek przewozów lotniczych. Pierwsze operacje po reaktywacji mają być podjęte jeszcze w tym roku, zaś siatka oferowanych połączeń będzie ogłoszona do końca drugiego kwartału. Airbusy A330-800 mają posłużyć przewoźnikowi do transportu pasażerów na trasach do Europy, a także Azji oraz niektórych miast afrykańskich. Na krótkich dystansach linie planują wykorzystywać cztery bombardiery CRJ900. O ile A330neo zaoferują pasażerom 256 miejsc, w tym 20 w klasie biznes i 28 w premium to mniejsze bombardiery pozwolą na zabranie na pokład 76 osób, w tym 12 w klasie biznes.


- Planujemy spokojny i przemyślany rozwój naszego hubu, a dzięki A330neo będziemy mogli przy zachowaniu niskich kosztów działalności oferować liczne trasy średnio- i dalekodystansowe. A330-800 oznacza także ogromny komfort dla naszych pasażerów - skomentował zamówienie Ephraim Bagenda, prezes Uganda Airlines.

Zamówienie złożone przez Uganda Airlines jest następstwem podpisanego w lipcu 2018 roku listu intencyjnego. Jest to też dopiero druga potwierdzona umowa na dostarczenie mniejszego wariantu A330neo. Pierwszym pewnym klientem Airbusa na te samoloty są linie Kuwait Airways, które oczekują na dostawę ośmiu maszyn. Jak do tej pory to większy samolot z rodziny A330neo, czyli wersja 900 cieszy się lepszym zainteresowaniem - zamówiono już 230 egzemplarzy. Do tej liczby może dołączyć też kolejne 40 samolotów, które w ramach zmiany zamówienia z A380 wstępnie zapowiedziały do zakupu linie Emirates.


Ani Uganda Airlines, ani też Airbus nie potwierdził jeszcze daty dostawy dwóch A330-800 do przewoźnika, ale z uwagi na plany linii aby rozpocząć operacje na dalekodystansowych trasach jeszcze w tym roku, wydaje się oczywiste, że przekazanie maszyn nastąpi do tego czasu.

fot. Airbus
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama