Thai Airways z kolosalną stratą

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
26 lutego 2021 10:41
Thai Airways, flagowy przewoźnik z Tajlandii, odnotował za zeszły rok rekordową stratę po tym, jak wybuch pandemii koronawirusa wstrzymał większość lotów linii.
Reklama

Jak poinformowano w czwartek (25.02), strata netto za 2020 r. zwiększyła się do 141,2 mld batów (ok. 17,3 mld złotych). Przychody linii spadły natomiast o 73,8 proc., do 48,3 mld batów (ok. 5,9 mld złotych).

Thai Airways, który odnotowuje straty od dekady z wyjątkiem jednego roku, przygotowuje się do złożenia w sądzie upadłościowym w Bangkoku nowego planu naprawczego. Plan ten będzie zakładać zmniejszenie zobowiązań przewoźnika wynoszących obecnie aż 336,7 mld batów oraz przywrócenie zysków w perspektywie kilku lat działalności.

Na 2021 r. linia spodziewa się niewielkich wzrostów liczby obsługiwanych pasażerów, jednak za najważniejszy czynnik ożywienia popytu na podróże lotnicze uważa dopiero powszechne szczepienia przeciwko koronawirusowi.


Szczepionki będą istotne dla branży lotniczej, ponieważ wpłyną na politykę ograniczania wjazdów do Tajlandii i innych krajów na całym świecie, i zwiększą pewność podróżowania dla turystów. Oczekujemy jednak, że podróże lotnicze na całym świecie powrócą do normy w 2024 r. – czytamy w oświadczeniu Thai Airways.


Fot.: Thai Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama