KLM odwołuje wszystkie loty międzykontynentalne

20 stycznia 2021 18:45
1 komentarz
Niderlandzkie linie lotnicze KLM odwołują bezterminowo wszystkie rejsy międzykontynentalne zaplanowane od najbliższego piątku, 22 stycznia. Decyzja przewoźnika ma związek z nowymi restrykcjami wprowadzonymi przez holenderski rząd.
Reklama
Od piątku 22 stycznia nie wystartuje żaden z ok. 270 zaplanowanych tygodniowo lotów długodystansowych KLM. Wycofanie rejsów międzykontynentalnych z siatki linii będzie także skutkowało znacznym ograniczeniem liczby oferowanych połączeń europejskich.

Rząd niderlandzki ogłosił dziś (20.01) nowe, jeszcze bardziej restrykcyjne zasady dotyczące podróży międzynarodowych. Od soboty zostanie zabronione wykonywanie połączeń do wszystkich krajów południowoamerykańskich, a od przybywających na teren Holandii wymagane będzie przedstawienie aż dwóch negatywnych testów na koronawirusa. Pierwszy test PCR należy już obecnie wykonać na maksymalnie 72 godziny przed planowanym przylotem do tego kraju i wymóg ten dotyczy też pasażerów jedynie przesiadających się na jednym z niderlandzkich lotnisk. Drugi, szybki test antygenowy, który ma zostać wykonany bezpośrednio przed wejściem na pokład samolotu lub innego środka komunikacji, będzie wymagany od soboty.


- Na podstawie posiadanych przez nas informacji będzie to również dotyczyło członków naszych załóg. Nie możemy ryzykować, że członkowie załóg utkną za granicą, dlatego zdecydowaliśmy się wstrzymać wszystkie loty długodystansowe - potwierdził rzecznik prasowy KLM, Gerrie Brand.

Linia nie była w stanie na razie sprecyzować w jakim stopniu decyzja o zawieszeniu jej wszystkich połączeń międzykontynentalnych wpłynie na aktualnie realizowaną europejską siatkę rejsów. Nie ulega jednak wątpliwości, że także i tutaj należy spodziewać się najbliższym czasie redukcji lub nawet anulowania lotów na wybranych trasach.

Poza nowymi zasadami dotyczącymi podróży międzynarodowych Holandia zamierza również wprowadzić godzinę policyjną. Będzie ona obowiązywała od 20:30 do 4:30 następnego dnia. Oznacza to zakaz opuszczania domów bez jednej z istotnych przyczyn wskazanych w nowych przepisach. Za naruszenie tego ograniczenia będzie groziła kara grzywny w wysokości 95 euro.

Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

adam7691 2021-01-20 23:11   
adam7691 - Profil adam7691
Proponuję dołożyć jeszcze obowiązkowy test robiony w trakcie podróży. Czy naprawdę świat opanowali idioci.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy