Radom: Prace nad nowym terminalem idą pełną parą

24 grudnia 2020 08:30
Państwowe Porty Lotnicze donoszą, że pomimo pandemii koronawirusa prace budowlane w Radomiu idą sprawnie, a termin oddania obiektu do użytku nie wydaje się być zagrożony.
Reklama
Spółka Państwowe Porty Lotnicze (PPL) informuje, że prace nad budową nowej infrastruktury lotniska w Radomiu idą zgodnie z planem. Budynek terminala pasażerskiego jest już zadaszony, a także gotowa jest znaczna część jego elewacji.

– Wszystkie prace idą zgodnie z założonym harmonogramem, nie spodziewamy się opóźnień. Szczególnie cieszy nas to, że widać już efekty prac budowlanych - elementy konstrukcji budynków administracyjnych, terminal, czy ukończona nawierzchnia drogi startowej robią wrażenie
– mówi Piotr Rudzki, rzecznik prasowy PPL.Budowa terminala Lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 rozpoczęła się 29 października 2020 r., kiedy odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Łączna wartość inwestycji to 480 mln złotych. Pierwsi pasażerowie mają odlecieć z Radomia pod koniec 2022 r.


Terminal radomskiego lotniska będzie miał powierzchnię 30 tys. m.kw., na której znajdzie się 30 stanowisk check-in, 9 stanowisk kontroli bezpieczeństwa oraz 16 stanowisk kontroli dokumentów. Ponadto w budynku znajdzie się 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. Znajdzie się tam także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi.Z założenia Radom ma przejąć ruch czarterowy i niskokosztowy z Lotniska Chopina, ponieważ trzeba tam zwolnić miejsce dla pasażerów tranzytowych, których szybko przybywa, argumentuje inwestycję władze PPL.

Fot.: Państwowe Porty Lotnicze

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy