Nuctech tworzy systemy kontroli bezpieczeństwa na lotniskach

30 listopada 2020 12:00
1 komentarz
Obecna w Polsce chińska Nuctech Company Limited zajmuje się technologiami branży kontroli i bezpieczeństwa. Jednym z jej obszarów zainteresowania są systemy lotniskowe.
Reklama
Nuctech Company Limited jest dostawcą rozwiązań́ w zakresie bezpieczeństwa i kontroli. Firma powstała w 1997 r. w Pekinie, jako Nuclear Technology Company Ltd. W marcu 2020 r. spółka zmieniła nazwę na Nuctech Company. Właścicielem przedsiębiorstwa jest China National Nuclear Corporation należąca do chińskiego państwa.


W Europie większość sprzętu Nuctech produkowana jest w Kobyłce pod Warszawą, przy silnym wsparciu centrum badawczo-rozwojowego w Rotterdamie. Dla branży lotniczej firma tworzy systemy kontroli towarów, bagażu i pasażerów. Według opinii Roberta Bosa, zastępcy dyrektora generalnego Nuctech Nederlanden, efektem obecnej pandemii koronawirusa będzie przekierowanie uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo, jednak przestępczość i terroryzm pozostaną̨ głównymi zagrożeniami, które w przeciwieństwie do COVID-19, nie znikną dzięki szczepieniom. Zdaniem Bosa takie zagrożenia można wyeliminować́ jedynie opracowując innowacyjne rozwiązania i tworząc bezpieczniejszy świat w ramach międzynarodowego partnerstwa.

Dzięki skanerom firmy Nuctech udało się̨ ostatnio zapobiec przemytowi poważnych ilości narkotyków w Bułgarii, Grecji i Turcji. Przejęto narkotyki o wartości ok. 25 mln dolarów amerykańskich. Na lotniskach technologia prześwietlania bagaży dostarcza niezwykle dokładną metodę̨ obrazowania, zapewniającą najwyższe bezpieczeństwo pasażerom. Dzięki zastosowaniu urządzeń́ rentgenowskich Nuctech na jednym z europejskich portów lotniczych osiągnięto 25 proc. wzrost przepustowości lotniska w zakresie obsługi bagażu.

Z uwagi na obawy, że właściciel firmy, a więc chińskie państwo, może wykorzystywać zgromadzone informacje w sposób niezgodny z przeznaczeniem, Nuctech w centrum strategii produktowej postawił na bezpieczeństwo danych. Firma twierdzi, że działa na europejskim rynku bezpieczeństwa od 17 lat i w tym okresie żaden klient nie zgłosił problemu związanego z danymi. Nuctech zapewnia, że już̇ na etapie projektowania dba, aby urządzenia były zabezpieczone przed bezprawnym dostępem i gromadzeniem danych oraz naruszaniem ich bezpieczeństwa. Według przedstawicieli firmy produkty Nuctech podczas użytkowania nalezą̨ wyłącznie do klientów, a chińska firma nie ma do nich żadnego dostępu.


Zapewnienia firmy nie przekonały jednak władz Stanów Zjednoczonych, które zakazały współpracy z Nuctech na rynku amerykańskim w 2014 r. Chińska firma wierzy jednak, że po zakończeniu pandemii, "nowa normalność́" powinna rozpocząć́ się od wzmożonej współpracy międzynarodowej w celu zapewnienia skorelowanych działań́ w odpowiedzi na zagrożenia oraz w celu przyspieszenia postępu technologicznego i wspierania wymiany wiedzy. Nuctech jest chętny do współpracy z europejskimi partnerami i klientami w celu urzeczywistnienia tej wizji przyszłości.

Czy scenariusz rozwoju sugerowany przez Nuctech zostanie zrealizowany zależeć będzie od dalszych losów współpracy technologicznej pomiędzy Chińską Republiką Ludową, a światem zachodu. Jest to temat bardzo złożony, wybiegający daleko poza tematykę lotniczą. Warto jednak wiedzieć, że trwająca wojna handlowa może mieć wpływ nie tylko na branżę telekomunikacyjną i na wielkie mocarstwa światowe, ale również na polską gospodarkę, choćby w postaci fabryki Nuctech w Kobyłce pod Warszawą.

Fot.: Nuctech Company Limited

Ostatnie komentarze

lyngbyvej 2020-11-30 12:35   
lyngbyvej - Profil lyngbyvej
Artukul sponsorowany?

Dla przeciwwagi: zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy