Grecki przewoźnik odbiera pierwszego A320neo i planuje europejską ekspansję

30 listopada 2020 09:30
Greckie linie lotnicze SKY Express otrzymały swojego pierwszego Airbusa A320neo. Wraz z odbiorem nowych maszyn, przewoźnik planuje ekspansję na kierunkach w całej Europie.
Reklama
Greckie SKY Express odebrały pierwszego Airbusa A320neo bezpośrednio z fabryki producenta w Tuluzie. Maszyna o znakach rejestracyjnych SX-IOG przyleciała do Aten w piątek (27.10) rano, gdzie znajduje się główna siedziba przewoźnika.

To pierwszy z łącznie sześciu samolotów tego typu, które trafią do lini lotniczej z Grecji. Dwa z nich, w tym SX-IOG, zostały wyleasingowane od Aviation Capital Group. Cztery pozostałe zostały zamówione bezpośrednio u europejskiego producenta. Druga z wyleasingowanych maszyn, oznaczona jako SX-TEC, ma trafić do Aten jeszcze w grudniu br.

To dobra wiadomość, że firma SKY Express wybrała A320neo, aby rozszerzyć działalność i zacząć obsługiwać połączenia międzynarodowe w Europie. A320neo zapewnia najlepsze osiągi pod względem zużycia paliwa, emisji dwutlenku węgla i hałasu oraz najlepsze warunki podróżowania w kabinie pasażerskiej – powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa.

Nowy Airbus A320neo w barwach SKY Express poleci po raz pierwszy z pasażerami 14 grudnia na trasie z Aten do Salonik, gdzie będzie latał pięć razy w tygodniu. Od 18 grudnia nowy model będzie latał także na trasie z Aten do Heraklionu.

Zamówienie Airbusa A320neo to początek nowego rozdziału w historii SKY Express. Linia koncentrowała się dotychczas na lotach krajowych, jednak ma w planach uruchomienie regularnych lotów na kierunkach europejskich, i chce tym samym konkurować z Aegean Airlines i przewoźnikami zagranicznymi.

SKY Express został założony w 2005 r. przez kilku byłych managerów Olympic Airlines. Początkowo obsługiwał używane BAe Jetstream 31 oraz ATR 42 i 72. W 2019 r. przewoźnik latał na 34 kierunkach w całej Grecji i przewiózł łącznie 1,2 mln pasażerów.

Fot.: v1images


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy