SKY express zamawia cztery airbusy A320neo

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
15 października 2020 08:30
1 komentarz
Greckie linie lotnicze SKY express zamawiają cztery samoloty A320neo, stając się nowym klientem Airbusa.
Reklama

Ponadto grecki przewoźnik niedawno wydzierżawił dwie maszyny A320neo od grupy kapitałowej ACG Aviation i tym samym dołączył do listy 430 użytkowników samolotów Airbusa. Linia wybrała silniki Leap-1A firmy CFM-International do napędzania odrzutowców.

- Współpraca z Airbusem, poprzez nabycie sześciu nowych samolotów Α320neo, pozwala nam unowocześnić posiadaną flotę i rozpocząć nowy rozdział w historii firmy. Połączenie najbardziej zaawansowanych technologii wraz z oszczędnością paliwa, jakie oferuje ten typ samolotu, doskonale wpisuje się w biznesplan SKY express, linii która szanuje środowisko i oferuje pasażerom bezpieczne i wysokiej jakości usługi - mówi Ioannis Grylos, właściciel SKY express i szef grupy firm IOGR.


- To dobra wiadomość, że firma SKY Express wybrała A320neo, aby rozszerzyć działalność i zacząć obsługiwać połączenia międzynarodowe w Europie. To odważny krok w rozwoju linii lotniczej i jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do niego dostarczając A320neo, zapewniające najlepsze osiągi pod względem zużycia paliwa, emisji dwutlenku węgla i hałasu oraz najlepsze warunki podróżowania w kabinie pasażerskiej - powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa.

Oferująca najszerszą kabinę pasażerską wśród maszyn wąskokadłubowych rodzina samolotów A320neo korzysta z najnowszych technologii, w tym silników nowej generacji i sharkletów, które razem zapewniają o 20 proc. zużycie paliwa oraz o 50 proc. mniejszą emisję hałasu w porównaniu do samolotów poprzedniej generacji. Do końca września 2020 r. ponad 110 klientów z całego świata zamówiło 7450 odrzutowców z rodziny A320neo.
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

gość_04dec 2020-10-15 16:07   
gość_04dec - Profil gość_04dec
Coś mi się wydaje że A321XLR będzie przebojem a kolejka po niego będzie na 5 a może nawet i 10 lat. Ale "eksperci" z LOTu czytaj z Nowogrodzkiej wiedzą lepiej że im taki samolot jest niepotrzebny. A może panowie z Waszyngtonu pozwalają Polsce kupować tylko Boeinga i Nowogrodzka nie ma nic do powiedzenia?Wstaliśmy z kolan?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama