Lufthansa rezygnuje z bezpłatnego serwisu na trasach europejskich

Marek Stus - Profil Marek Stus
17 listopada 2020 08:20
6 komentarzy
Lufthansa oraz należące do niemieckiej grupy linie Austrian Airlines i SWISS zrezygnują z oferowania bezpłatnego poczęstunku na rejsach krajowych i europejskich. Zmiany produktowe dotkną pasażerów klasy ekonomicznej.
Reklama

Modyfikacja dotychczasowego serwisu pokładowego jest praktycznie przesądzona i jak wynika z naszych ustaleń będzie wdrożona w przyszłym roku począwszy od wiosennego rozkładu lotów. Mimo że wybuch pandemii już wpłynął na redukcję oferty pokładowej na rejsach Lufthansy pasażerowie niemieckich linii mogli wcześniej liczyć na darmowy poczęstunek (kanapki lub inne przekąski) oraz duży wybór napojów (także alkoholowych) podawanych na trasach krajowych i europejskich. Bezpłatny serwis jest nadal realizowany także przez Austrian Airlines i SWISS (z wyjątkiem większości lotów europejskich z Genewy).


Darmowe napoje i przekąski znikną z samolotów wszystkich linii należących do niemieckiego koncernu na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Będą zastąpione ofertą płatną, na którą mają składać się specjalnie wyselekcjonowane posiłki i trunki. Za darmo pasażerowie otrzymają jedynie wodę. Szwajcarki przewoźnik będzie też nadal częstował wszystkich klientów firmową czekoladą.


Nowa koncepcja serwisu pokładowego w klasie ekonomicznej ma przynieść liniom z grupy Lufthansy dalsze oszczędności, które są obecnie pożądane w obliczu dramatycznej sytuacji na międzynarodowym rynku przewozów lotniczych. Żadnym zmianom nie ulegnie natomiast produkt w klasie biznes. W tym wypadku podróżnym będą nadal serwowane ciepłe posiłki lub przekąski (w zależności od trasy) oraz napoje obejmujące również ofertę wybranych alkoholi.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pozpiotr 2020-11-18 15:26   
pozpiotr - Profil pozpiotr
...żenada w wykonaniu LH, ...kolejna zresztą.
Program M&M już dawno przestał być atrakcyjny, oferta w biznesklasie też nie powala na kolana, a mogę się założyć że pomimo braku darmowego serwisu, ceny biletów nie spadną :/
lmajchrowski 2020-11-18 14:28   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
To juz jest kpina. Jak mozna nazwac ta linie tradycyjna ? Naprawde to wszystko schodzi na psy. Wyzysk korporacyjny nie zna granic mozliwosci. Ten caly system musi upasc. Czyli tniemy koszta dla pasazerow ale dotatcje przed upadloscia chetnie przyjmiemy.
kilifi 2020-11-17 20:37   
kilifi - Profil kilifi
Ciekawe co zrobi LOT i Turkish Airlines i KLM/Air France Czy tez niedlugo dostaniemy tylko wode :-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama