Qantas tymczasowo wycofuje nowego dreamlinera tuż po dostawie

Julius  Richardson  - Profil Julius Richardson
16 listopada 2020 08:23
1 komentarz
Najnowszy B787 australijskiego przewoźnika został wysłany na długoterminowe przechowywanie w USA.
Reklama

Narodowa linia lotnicza Australii niedawno odebrała kolejnego boeinga B787-9, który jest dwunastą maszyną z tej rodziny we flocie przewoźnika. Tuż po odbiorze samolot został przetransportowany do Victorville w USA, gdzie znajduje się reszta floty australijskich dreamlinerów. Powodem tymczasowego wycofania samolotów z siatki Qantasu jest kryzys koronawirusowy.


Maszyna o znakach rejestracyjnych VH-ZNN wykonała swój pierwszy lot z fabryki z Everett do Victorville. Dostawa dreamlinera jest jedną z ostatnich pozycji w zamówieniu złożonym przez Qantas na 14 sztuk B787. W maju 2018 roku Qantas rozszerzył swoje zamówienie na B787 o sześć egzemplarzy, w związku z wycofaniem wiekowych boeingów B747.


Na ten moment w czynnym użytku pozostają trzy samoloty z floty 787 i znajdują się w Australii. Te trzy maszyny to: VH-ZNC "Quokka", VH-ZND "Yam Dreaming", VH-ZNK "Gangurru". Dreamlinery wykonują głównie loty repatriacyjne dla obywateli Australii.

Fot.materiały prasowe

Ostatnie komentarze

flytfs 2020-11-16 11:12   
flytfs - Profil flytfs
Co to za potworek językowy loty repatriacyjne w związku z pandemią???? Repatriacja to powrót do kraju obywateli, którzy są jeńcami wojennymi, albo więzieni albo przymusowo zostali przesiedleni z kraju ojczystego. Żadnej wojny nie ma.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy