Air Serbia najchętniej wybieraną linią w Nowym Jorku

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
05 listopada 2020 11:00
W poniedziałek (2.11) flagowy przewoźnik Serbii poinformował, że zanotował we wrześniu br. najwyższy współczynnik wypełnienia spośród wszystkich linii lotniczych obsługujących loty do Nowego Jorku–JFK. Nieznacznie mniejsze wypełnienie zanotował holenderski KLM.
Reklama

Air Serbia zajęła pierwsze miejsce w rankingu współczynnika wypełnienia samolotów (ang. load factor) na lotach obsługiwanych do i z międzynarodowego lotniska im. Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku. Jak poinformował przewoźnik w oświadczeniu, wypełnienie jego maszyn podczas lotów pomiędzy Belgradem a JFK wyniosło 67 proc. miejsc, co w dobie pandemii COVID-19 wystarczyło, by znaleźć się pod tym względem na pierwszej lokacie.

Stany Zjednoczone są bardzo ważnym rynkiem, który dzięki nam jest dostępny dla całej Europy Południowo-Wschodniej, ponieważ jako jedyni w regionie oferujemy regularne, bezpośrednie loty nad Atlantyk. Według danych nowojorskiego lotniska, jesteśmy także na szczycie zestawienia pod względem punktualnych wylotów, czyli startów do 15 minut od czasu planowanego – powiedział George Petkovic, wiceprezes Air Serbia ds. rynku amerykańskiego.


Po pierwszej fali pandemii koronawirusa, przewoźnik wznowił połączenie z Belgradu do Nowego Jorku 6 czerwca 2020 r. Od tego momentu do 28 października br. obsłużył na tej trasie 71 lotów i przewiózł na nich ponad 26 tys. pasażerów. Air Serbia obsługuje obecnie dwa cotygodniowe loty do Nowego Jorku, w czwartki i soboty. Od 14 grudnia do 4 stycznia 2021 r. planowany jest dodatkowy rejs w poniedziałki, natomiast od 18 grudnia i 1 stycznia 2021 r., wykonywane będą cztery rotacje w tygodniu – dniem dodatkowych lotów będzie tym razem piątek.

Tuż za Air Serbią, z wynikiem 66 proc. wypełnienia samolotów na lotach z i do JFK we wrześniu, znalazł się holenderski przewoźnik KLM.

Fot.:, Play Travel, Public Domain Picture
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama