Norwegian pozbył się dwóch dreamlinerów

Julius  Richardson  - Profil Julius Richardson
16 października 2020 11:59
Dwa boeingi B787 Norwegiana trafiły do włoskiego przewoźnika turystycznego Neos.
Reklama

Decyzja o sprzedaży dwóch dreamlinerów zapadła w wyniku kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Norwegian od paru miesięcy restrukturyzuje swoją flotę. Obecnie wszystkie z 37 dreamlinerów norweskiego lowcosta są wycofane z użytku operacyjnego i są uziemione w bazach przewoźnika, na lotniskach w Kopenhadze Kastrup, Glasgow Prestwick oraz Sztokholmie Arlanda.


Maszyny o znakach LN-LNT oraz LN-LNZ są już wypisane z rejestru Norwegiana i oficjalnie dopisane do rejestru włoskiej linii.


Dreamlinery Norwegiana zastąpią wysłużone boeingi B767, które obecnie obsługują trasy dalekodystansowe w Neosie. Łącznie włoski lowcost będzie dysponował sześcioma maszynami z rodziny 787. Linia stała się pierwszym przewoźnikiem we Włoszech, który zaczął operować nową generacją maszyn Boeinga. Pierwsza o znakach EI-NEO została dostarczona w grudniu 2017 r. W normalnych okolicznościach linia będzie wykorzystywać nowe samoloty do obsługi tras z Włoch do Azji, Afryki, Ameryki Północnej i na Karaiby. Do obsługi krótszych połączeń wykorzystywanych jest sześć boeingów B737-800.

fot.mat.prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama