Wizz Air wchodzi do Rzeszowa. Uruchomi stąd na razie jedną trasę

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
08 października 2020 13:04
21 komentarzy
Wizz Air ogłosił dzisiaj (8.10) rozpoczęcie lotów z kolejnego lotniska w Polsce – Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Reklama
Od 6 listopada oferta Wizz Air rozszerzy się o nowe połączenie z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Eindhoven. Nowa trasa korzystnie wpłynie na rozwój branży lotniczej oraz turystycznej w regionie i umożliwi pasażerom z Podkarpacia niskokosztowe podróże do Niderlandów.
Trasa Rzeszów Jasionka - Eindhoven obsługiwana będzie dwa razy w tygodniu; do 20 listopada w poniedziałek i piątek, od 5 grudnia zaś we wtorek i sobotę. Wylot z Rzeszowa zaplanowano na 11:35 a lądowanie w Niderlandach na 13:35. Z Eindhoven samolot wystartuje o 9:00 i wyląduje w Jasionce o 11:05.


- Wizz Air kontynuuje rozwój siatki niskokosztowych połączeń w Polsce. Z ogromną radością ogłaszamy naszą pierwszą trasę z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Eindhoven, przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie protokołów dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Jesteśmy przekonani, że nasze nowe połączenie do Niderlandów zyska uznanie wśród naszych klientów - mówi George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air.


- Dzisiejsza wiadomość to przełomowy moment w historii portu lotniczego Rzeszów- Jasionka. Naszym strategicznym celem jest zwiększanie liczby współpracujących z nami przewoźników, dlatego doceniamy decyzję linii Wizz Air, by rozpocząć operowanie z naszego lotniska. Mam nadzieję, że nowa trasa to początek długoterminowej współpracy umożliwiającej rozwój naszej siatki połączeń - mówi Adam Hamryszczak, prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

- Nasz region ma wiele do zaoferowania zarówno turystom, jak i zagranicznym inwestorom, dlatego z radością oczekujemy na gości z Holandii i sąsiadujących z nią krajów - mówi Władysław Ortyl, marszałek Województwa Podkarpackiego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_108f8 2020-10-13 23:23   
gość_108f8 - Profil gość_108f8
gość_84a28 Powiem tak do końca roku jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli ogłoszą Skandynawie masz to jak w banku :)) Paryż, Doncaster i Birmingham czekają już w kolejce :D Najbardziej interesuje mnie reakcja FR czy powalczą o Jasionkę czy jednak pozwolą w pewnym stopniu na rozszerzeniu oferty przez WIZZ w RZE. Ojj będzie ciekawie!
kinder 2020-10-12 12:10   
kinder - Profil kinder
Bardzo cieszy, że włodarze RZE potrafili wykorzystać szanse, że pełno samolotów W6 stoi i dogadali się na uruchomienie tego kierunku. To jakaś jaskółka nadziei że nowy prezes będzie lepszy od swojego poprzednika.

Tymczasem za wrzesień w Rzeszowie odprawiono 27992 pasażerów. 62,65% mniej niż rok temu.
gość_8d56f 2020-10-11 22:43   
gość_8d56f - Profil gość_8d56f
Szał ciał. Szkoda, że nie raz w miesiącu.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy