Lufthansa wraca do Katowic

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
07 października 2020 13:40
3 komentarze
Niemiecki przewoźnik powróci do obsługi portu lotniczego Katowice–Pyrzowice jeszcze październiku – podano w środę (7.10).
Reklama

Lufthansa wznowi połączenie z Pyrzowic do Frankfurtu 26 października br. Zdecydowanie wcześniej, bo już w lipcu, pasażerowie mogli wrócić do podróżowania Lufthansą na trasach z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Gdańska.

Połączenie z Katowic do głównej bazy przewoźnika będzie obsługiwane 9 razy w tygodniu. Loty według tego rozkładu mają odbywać się do końca sezonu zimowego, czyli do 27 marca 2021 roku.


Wcześniej niemiecki przewoźnik zdecydował się na anulowanie połączenia ze stolicy Górnego Śląska do Monachium. Co najmniej do początku sezonu letniego Lufthansy nie zobaczymy w Bydgoszczy.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_cf26f 2020-10-08 16:02   
gość_cf26f - Profil gość_cf26f
Dla mnie LH w KTW nie jest potrzebna ale nie potrafię zrozumieć że z prawie 3 mln metropoli nie potrafią zarządzający ściągnąć przewoźników tradycyjnych do większych hubów w Europie czy Azji i Ameryki a dają się ogrywać sasiadowi który to notabene rozwija się dzięki korzystaniu z tego grajdole w większości pasażerów mieszkających czy pracujących na Śląsku bo tam są połączenia. Przecież wokół Katowic mieszka więcej ludzi niż wokoło Wiednia czy Sztokholmu a o przemysle to nie wspomnę, więc w czym jest problem w KTW ? Warunki do rozbudowy prawie nieograniczone, infra nowoczesna położenie daje możliwość operowania 24h kto ma takie warunki w Polsce jak KTW?
Więc zarząd niech się bierze za robotę by LOT nie latał do Ostravy ale miał druga bazę w KTW i zabierał ludzi od Moraw po Łódź od Wrocławia po Kraków.
gość_80a7b 2020-10-08 15:09   
gość_80a7b - Profil gość_80a7b
Ruch w Krakowie napędza ruch biznesowy małopolski i śląski, który zmuszony jest do korzystania z portu w Balicach ze względu na lepszą siatkę połączeń do europejskich hubów lotniczych (i biznesowych) niż w Pyrzowicach. Takie huby to (minimum) Frankfurt, Monachium i Amsterdam. Czas najwyższy, aby zarząd portu w Pyrzowicach się obudził i zrozumiał, że bez dopłat (jak np. w Ostrawie) flagowym przewoźnikom tradycyjnym, nie pobudzi ruchu tradycyjnego z katowickiego portu lotniczego. Nie musi to być na początek ruch codzienny, wystarczy co drugi dzień, ale ważne są minimum dwie rotacje na dzień, a optymalnie trzy (z popołudniową). Wtedy pasażerowie biznesowi i tranzytowy nie będą musieli wlec się do Balic, a będą mogli skorzystać z dogodnej siatki połączeń z całym światem bezpośrednio z Pyrzowic. Jak ruch liniami tradycyjnymi z Pyrzowic "zaskoczy" szybko okaże się, że będzie on niewiele mniejszy, a nawet porównywalny do tego w Balicach, uzasadniając ten segment ruchu pasażerskiego w Pyrzowicach. Trzeba tylko zarzucić wąską strategię rozwoju o nazwie "czartery, albo śmierć", bo w morderczej konkurencji z Balicami, śmierć, a przynajmniej marginalizacja Pyrzowic czyha za rogiem.
gość_5af58 2020-10-08 12:07   
gość_5af58 - Profil gość_5af58
Nie ma co się dziwić: ruch pracowniczy i biznesowy na Śląsk wróci, ruch turystyczny do Krakowa i okolic nie odrodzi się jeszcze długo
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama