Pracownik Vietnam Airlines zabity przez piorun

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
25 września 2020 10:45
We wtorek (22.09) na lotnisku Noi Bai obsługującym Hanoi, doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginął pracownik narodowych wietnamskich linii lotniczych.
Reklama
Pracownik techniczny zginął po uderzeniu pioruna na lotnisku obsługującym wietnamską stolicę – podały lokalne media. Czterdziestoletni mężczyzna pracował dla Vietnam Airlines Engineering Company, stanowiącej część Vietnam Airlines.

W czasie burzy przechodzącej nad największym wietnamskim portem lotniczym, doszło do uderzenia pioruna w prawe skrzydło samolotu Airbus A321, na którym w tym momencie prace konserwacyjne prowadził zmarły tragicznie pracownik. Kontrolowana maszyna miała odlecieć do Vinh, gdzie po wypadku skierowano inny samolot, a lot odbył się z ok. dwugodzinnym opóźnieniem.


Ten tragiczny wypadek był bardzo smutnym i rzadkim zdarzeniem. Był to pierwszy raz, kiedy na lotnisku zginął ktokolwiek raniony przez wyładowania atmosferyczne. Lotnisko posiada odpowiednie i spełniające wszelkie standardy systemy ochrony odgromowej, a całe wyposażenie lotniska jest regularnie sprawdzane w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim pracownikom i pasażerom – powiedział do mediów Trần Hoai Phuong, dyrektor Vietnam’s Northern Airports Authority.

Do tragicznej sytuacji doszło ok. godziny 18:00 czasu lokalnego. Mężczyzna otrzymał natychmiastową pomoc medyczną, jednak zmarł w drodze do szpitala.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy