Vietnam Airlines z pierwszą trasą do USA

30 sierpnia 2021 10:00
Po kilku latach planowania narodowe wietnamskie linie lotnicze ogłaszają swój pierwszy kierunek w Stanach Zjednoczonych. Loty mają wystartować pod koniec października 2021 r.
Reklama
Linie lotnicze Vietnam Airlines planują uruchomić swoje pierwsze regularne rejsy do Stanów Zjednoczonych już pod koniec października 2021 r. – donosi Bloomberg.

Na swojej inauguracyjnej amerykańskiej trasie, z Ho Chi Minh City do San Francisco, przewoźnik użyje samolotów Boeing 787 lub Airbus A350. Jak argumentują przedstawiciele wietnamskiej linii, będzie to kierunek odpowiedni także z punktu widzenia sektora cargo, który szczególnie na początku może rekompensować zmniejszony popyt ze strony pasażerów. Loty mają być wykonywane z międzylądowaniem na tankowanie.


Loty na nowy rynek mają być także przynajmniej częściowym remedium na złą sytuację przewoźnika związaną z pandemią koronawirusa – wietnamski narodowy przewoźnik stoi w obliczu 75 proc. spadku przychodów za bieżący rok w porównaniu z 2019 r. W pierwszej połowie 2021 r. linie straciły już ok. 7 bln dongów (ok. 1,19 mld złotych).

Vietnam Airlines od kilku lat starają się uruchomić regularne loty do Stanów Zjednoczonych – otwarcie tras do tego kraju przez długi czas nie było możliwe ze względu na niewystarczającą ocenę wystawioną przewoźnikowi przez amerykańską Federalną Administrację Lotnictwa (FAA).


Fot.: Vietnam Airlines, materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy