Vietnam Airlines zawiesza połączenia do Rosji

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
25 marca 2022 09:05
Linia Vietnam Airlines zapowiedziała tymczasowe zawieszenie wszystkich połączeń z Wietnamu do Rosji. Dzisiaj (25.03) z siatki połączeń wietnamskiego przewoźnika znikną rejsy z Hanoi do Moskwy, choć Wietnam wciąż utrzymuje bliskie relacje dyplomatyczne z Kremlem.
Reklama

Coraz więcej linii lotniczych podejmuje decyzję o zawieszeniu lotniczej współpracy z Rosją. Każdego dnia z rosyjskiego nieba znikają kolejni światowi przewoźnicy, którzy nie chcą być utożsamiani z reżimem Władimira Putina bądź obawiają się logistycznych przeszkód związanych s surowymi sankcjami, z którymi musi mierzyć się Rosja po nieusprawiedliwionej inwazji militarnej na Ukrainę.


Kolejnym przewoźnikiem, który tymczasowo wstrzyma wszystkie połączenia ze swojego kraju do Rosji jest linia Vietnam Airlines. Przewoźnik poinformował, że trasa z Hanoi do Moskwy zostanie zawieszona od dzisiaj (25.03) do odwołania. Bezpośrednią przyczyną tymczasowej rezygnacji z obsługi rejsów do rosyjskiej stolicy jest obawa linii Vietnam Airlines przed trudnościami logistycznymi. Wietnamczycy mają wątpliwości czy surowe sankcje mogą wpłynąć na płynną realizację połączenia z Hanoi do Moskwy, więc do czasu wyjaśnienia okoliczności postanowili usunąć trasę ze swojego rozkładu lotów.

Decyzja jest o tyle zaskakująca, że Wietnam od lat utrzymuje bliskie relacje dyplomatyczne z Kremlem. Do tej pory Wietnamczycy nie potępili inwazji Rosji na Ukrainę. Atak na Ukrainę spowodował wybuch największego konfliktu zbrojnego na kontynencie europejskim od czasów drugiej wojny światowej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama