Wizz Air uruchamia bazę w Doncaster. Poleci stąd do Lublina

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
13 sierpnia 2020 12:02
6 komentarzy
Wizz Air uruchamia swoją kolejną bazę operacyjną - tym razem w Doncaster/Sheffield. Przewoźnik przywróci skasowane w 2018 roku połączenie do Lublina.
Reklama

Nowa, druga w Wielkiej Brytanii, baza operacyjna Wizz Aira oznacza zwiększenie rocznej przepustowości na lotnisku w Yorkshire o 300 tys miejsc. Przewoźnik zbazuje w Doncaster od listopada br. jednego airbusa A320.

Wizz Air uruchomi siedem nowych tras z Doncaster. Polecimy do Alicante, Faro, Larnaki, Koszyc, Malagi, Rygi i Suczawy. Obecnie przewoźnik operuje na 10 trasach.


- Utworzenie naszej drugiej bazy w Wielkiej Brytanii jest kamieniem milowym dla Wizz Air UK, a także dowodem długofalowego zaangażowania w działalność na rynku brytyjskim oraz siły modelu biznesowego Wizz Air. Cieszymy się, mogąc przedstawić nowe niskokosztowe trasy do Doncaster Sheffield, które zapewnią pasażerom możliwości odkrywania nowych kultur i miejsc. Załoga WIZZ czeka na Państwa na pokładach samolotów z naszej młodej i zielonej floty samolotów Airbus - mówi Owain Jones, dyrektor zarządzający Wizz Air UK.

- Partnerstwo z Wizz Air wiele dla nas znaczy. Nasze lotnisko, podobnie jak WIZZ, rozpoczęło działalność na początku lat dwutysięcznych. Zapewnienie przystępnych podróży pozostaje naszym wspólnym celem. Wizz Air jest jedną z linii odnoszących największe sukcesy w Europie, a lotnisko Doncaster Sheffield jednym z najszybciej rozwijających się w Wielkiej Brytanii – to prawdziwa współpraca, która rozwija się w siłę - mówi Robert Hough, dyrektor lotniska Doncaster Sheffield.

Rejsy na trasie Lublin – Doncaster/Sheffield liniami Wizz Air zostaną wznowione od 22 października 2020 r. Przewoźnik będzie latał na tej trasie z częstotliwością 3 razy w tygodniu.

- Linie lotnicze Wizz Air wracają do Lublina z połączeniem, które cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego regionu. To potwierdza potencjał tej trasy, a dla nas jest sygnałem, że współpraca z przewoźnikiem przynosi oczekiwane efekty. Cieszę się, że nasi pasażerowie ponownie będą mogli skorzystać z oferty lotów do Anglii, a siatka lotów z naszego lotniska jest odbudowywana - mówi Andrzej Hawryluk prezes Portu Lotniczego Lublin SA.

Rejsy na trasie Lublin – Doncaster Sheffield wykonywane będą trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki oraz soboty w godzinach porannych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_3880e 2020-08-19 18:14   
gość_3880e - Profil gość_3880e
Wkrótce kolejne miłe zaskoczenie na LUZ?
gość_00276 2020-08-13 15:14   
gość_00276 - Profil gość_00276
Ja jeszcze proszę o utworzenie trasy z Lublina do Antwerpii????
gość_a3c5b 2020-08-13 13:27   
gość_a3c5b - Profil gość_a3c5b
No brawo tylko tak dalej LUZ!A mówią że to nie wszystko od Wizza?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama