Delta i United wracają do Chin

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
23 czerwca 2020 08:45
2 komentarze
Jako pierwsze amerykańskie linie lotnicze powrót do Chin zapowiedziały Delta Air Lines. Przewoźnik z Atlanty wznowi połączenia jeszcze w tym tygodniu.
Reklama

25 czerwca br. Delta Air Lines wznowi loty pomiędzy USA i Chinami. Będą to pierwsze operacje linii lotniczej ze Stanów Zjednoczonych do Państwa Środka od początku pandemii koronawirusa. Pierwsza trasa połączy Seattle z Szanghajem z międzylądowaniem w koreańskim Inczon. Rejsy odbywać się będą raz tygodniu. Z kolei w lipcu br. Delta przywróci jeden rejs w tygodniu z Detroit do Szanghaju, który realizowany będzie także przez Seul. Obie trasy obsłużą samoloty Airbus A350.

- Cieszymy się, że możemy wznowić nasze operacje pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, dzięki odradzaniu się zarówno działalności gospodarczej, jak i relacji społecznych - powiedział Wong Hong, szef Delty w Chinach i Singapurze. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Delta obsługiwała wyłącznie loty cargo z Detroit i Los Angeles do Seulu i Szanghaju. Podróże pasażerskie zostały wstrzymane z powodu nieporozumień pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem.


Na początku czerwca eskalacja konfliktu groziła całkowitym wstrzymaniem lotów pomiędzy oboma krajami. W maju br Delta Air Lines i United Airlines zwróciły się do władz lotniczych Chin (CAAC) o zezwolenie na wznowienie lotów pasażerskich, ale Chińczycy nie wyrazili na nie zgody. W ramach retorsji, w dniu 3 czerwca br., amerykańskie ministerstwo lotnictwa (DOT) ogłosiło całkowitą blokadę lotów chińskich przewoźników do USA od połowy czerwca br. W obliczu ten presji CAAC zgodził się na cztery loty tygodniowo amerykańskich przewoźników do portów położonych w kontynentalnych Chinach. Amerykanie przyznali analogiczne prawa chińskim liniom lotniczym.

Z rozkładów połączeń wynika, że oprócz Delty do Państwa Środka zaczną operować również United Airlines. Ten ostatni przewoźnik wznowi loty pod koniec lipca br., a pierwszą trasą będzie San Francisco - Szanghaj. W sierpniu br. United poleci także z Newark i San Francisco do Pekinu, z San Francisco do Chengdu i z Newark do Szanghaju.

Fot.: Materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_993bd 2020-06-27 11:37   
gość_993bd - Profil gość_993bd
Fajnie, w tekście artykułu czytamy że wspomniane połączenia mają być obsługiwane przez A350, a na zdjęciu mamy... B787.
A tak na marginesie to United chyba nie odebrał jeszcze żadnego A350?
gość_6ef52 2020-06-23 13:54   
gość_6ef52 - Profil gość_6ef52
A jest szansa że do sierpnia będą loty Stany-Polska i Kanada-Polska ?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama