×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PGL nie ujawni kosztów niesfinalizowanej transakcji zakupu Condora


Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP) posiada informacje o kosztach transakcji, jakie poniosła Polska Grupa Lotnicza (PGL), ale nie może ich podać, gdyż mają one charakter niejawny - poinformowało MAP w odpowiedzi na wniosek senatora, Krzysztofa Brejzy.


Senator Krzysztof Brejza wnioskował do MAP o podanie kosztów transakcji, jakie PGL poniosła w związku z zakupem niemieckich linii Condor. MAP w odpowiedzi napisało, że choć posiada te informacje, to nie jest w stanie ich podać, gdyż mają one charakter informacji niejawnych. Prawdopodobnie wynika to m.in. z powodu, że umowa pomiędzy doradcami a PGL ma klauzulę poufności.PGL pod koniec stycznia br. poinformował o podpisaniu umowy przejęcia linii Condor. Transakcja miała zostać sfinalizowana do końca kwietnia br. Na początku kwietnia br. Polska Grupa Lotnicza wycofała się z zakupu niemieckiej linii Condor. Pod koniec maja br. powołana została nowa spółka akcyjna LOT Polish Airlines S.A., która w ostatnich dniach złożyła wniosek o przyznanie certyfikatu AOC do Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Informacja ta została dzisiaj (22.06) potwierdzona przez przedstawicieli polskiego przewoźnika. Nowa spółka powstała najprawdopodobniej celu w przeniesienia do niej działalności ze spółki PLL LOT, która przeszłaby przez proces upadłości kontrolowanej. LOT zamierza także sprzedać swoje udziały w Nordicegość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie