×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT wycofuje się z kupna Condora


- Polska Grupa Lotnicza poinformowała Condora o odstąpieniu od transakcji zakupu tej spółki - poinformowała Katarzyna Majchrzak, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej Polskiej Grupy Lotniczej.


PGL pod koniec stycznia br. poinformował o podpisaniu umowy przejęcia linii Condor. Transakcja miała zostać sfinalizowana do końca kwietnia br.

W ub. tygodniu plan ratunkowy Condora, który zakłada przejęcie niemieckiego przewoźnika został finalnie zatwierdzony. W czwartek sąd we Frankfurcie nad Menem oddalił protesty złożone przez kilku wierzycieli i w konsekwencji plan naprawczy zaczął obowiązywać. Jednym z warunków wypełnienia kontraktu przez PGL była właśnie ostateczna akceptacja tego planu. Obecnie z formalnego punktu widzenia nic już nie stało na przeszkodzie do przejęcia Condora przez PGL.


Dziś (13.04) PGL poinformował, że wycofuje się z transakcji przejęcia linii. - Na tym etapie nie udzielamy więcej informacji - dodała Majchrzak.

Rezygnacja z kontraktu może wiązać się z karami umownymi. Na razie nie podano jednak żadnych szczegółów odstąpienie od transakcji. Prawdopodobnie PGL starał się uzyskać możliwość bezkosztowego wycofania się z transakcji, a jej główną kartą przetargową są  prawa do nabycia przewoźnika z Frankfurtu nad Menem. Rozwód obu podmiotów ma zatem polegać na zrzeczeniu się praw do nabycia udziałów przez PGL w zamian za odstąpienie od stosowania kar umownych przez Condora. Innym scenariuszem może okazać się ingerencja Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW), niemieckiego państwowego banku rozwoju. Wtedy spłata pożyczki zostałaby odroczona, Condor otrzymałby kolejna pożyczkę - o którą już zresztą wystąpił - i mógłby zostać objęty zarządem powierniczym. Oczywiście PGL musiałaby wtedy przenieść prawa do nabycia udziałów Condora na KfW. 
gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie