Prezes Airbusa: Linie odmawiają odbioru zamówionych samolotów i unikają kontaktu

8 czerwca 2020 09:49
9 komentarzy
Niektórzy przewoźnicy odmawiają odbioru zamówionych samolotów i unikają kontaktu – poinformował w piątek (5.06) europejski producent. Airbus ostrzega, że nie zawaha się spotkać z niesłownymi kontrahentami przed sądem.
Reklama
Airbus zapowiedział, że pozwie linie lotnicze odmawiające wykonania zobowiązań w obliczu światowego kryzysu w lotnictwie spowodowanego pandemią koronawirusa. Wiele przewoźników, których nazw nie ujawniono, uchyla się od terminowego odebrania zamówionych wcześniej samolotów i unika kontaktu z Airbusem.

Sami przewoźnicy i leasingodawcy nie potrzebują teraz nowych maszyn, ponieważ, z powodu załamania się rynku podróży lotniczych, oznaczałyby one tylko wysokie koszty utrzymania. To zrozumiałe, że odbieranie nowych samolotów jest teraz ich użytkownikom nie na rękę, jednak, jak podkreśla europejski producent, liczy na dialog i kompromis ze strony swoich klientów, a nie na milczenie i nieodbieranie telefonów.


Mam nadzieję, że klienci zaczną współpracować, ponieważ zawsze staramy się znaleźć drogę inną niż pójście do sądu. Jeśli jednak linie lotnicze nie mają nam do zaoferowania nic innego niż całkowite niewykonanie zobowiązania i nie zaproponują w zamian czegoś lepszego, wtedy Airbus poważnie rozważy pozwy sądowe – powiedział Guillaume Faury, prezes Airbusa.

Jak sugeruje wiele źródeł, Airbus wysłał do linii lotniczych dziesiątki przedsądowych powiadomień o niewykonaniu zobowiązania, co może prowadzić do wielu procesów sądowych. Niektórzy przewoźnicy mieli odpowiedzieć producentowi ze złością.

Fot.: materiały prasowe, Airbus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
TravelFan 2020-06-11 14:06   
TravelFan - Profil TravelFan
skomplikowany temat... ale na pewno jest tak, że linie lotnicze generowały miliardy USD zysków a teraz z dnia na dzień nie ma na ciepłą wodę...
Nie mniej nie wydaje mi się, że by poważne linie "nie odbierały" telefonów. Niestety w każdym biznesie są cinkciarze i oszuści. Jedni pewnie nie odbierają, bo każdy tydzień-dwa są dla nich oszczędnością i grają na zwłokę a inni po prostu wiedzą, ze już się nie podniosą, mają większe problemy, więc po co odbierać w ogóle te samoloty.
Nie mniej, zawsze w biznesie lepiej gadać o najtrudniejszych sytuacjach niż udawać głupa, bo to nikomu nie służy. Brak informacji zawsze prowadzi do podejmowania gorszych decyzji, których czasami nie da się cofnąć.
adam1987 2020-06-09 16:13   
adam1987 - Profil adam1987
@lysypiotr76: a potem będzie skarga do WTO, że Europejczycy finansują Airbusa. Nie żeby amerykanie nie szykowali dotacji dla Boeinga
lysypiotr76 2020-06-09 15:28   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Francja ogłosiła dzisiaj ,,zastrzyk finansowy'' dla szeroko rozumianej branży lotniczej. Jedną z ciekawszych propozycji jest plan by na linii montażowej A320 do 2030 roku pojawił się zupełnie nowy samolot który od 2035 roku będzie napędzany wodorem.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy